Ana sayfa » Mobiroller » OPPO Reno 5 Teknik Özellikleriyle Sızdırıldı

OPPO Reno 5 Teknik Özellikleriyle Sızdırıldı

OPPO Reno 5 Teknik Özellikleriyle Sızdırıldı

Bir süredir gündemde olan ve çeşitli özellikleriyle sızdırılan OPPO Reno 5, şimdi de yeni detayları ile gün yüzüne çıktı…

OPPO, sevilen Reno serisini yenilemeye devam ediyor. 2019’un Mart ayında tanıştığımız bu seri, çıktığı günden itibaren kullanıcının beğenisini kazanmayı başardı. Bu yılın başlarında da; Reno3 Pro, Reno4, Reno4 Pro ve Reno 4 SEmodelleri ile karşımıza çıkan OPPO, ailesini bir anda genişletti ve büyük kitlelere ulaştı. Şimdi ise önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek olan OPPO Reno 5 hakkında ilk sızıntılar gelmeye başladı.

Bir süredir çeşitli yerlerde de adını duyduğumuz OPPO Reno 5, Reno 4 serisinin halefi olarak karşımıza çıkacak. Ancak ilk gelen sızıntılar pek tatmin edici değil. Çin’in sosyal ağ Weibo’da ortaya çıkan bilgilere göre Reno 5, Reno 3 Pro ve Reno 4 modelleriyle aynı yonga seti olan Snapdragon 765G işlemci ile donatılacak. Ancak sızıntıyı yapan kişiler bu işlemcinin, üçüncü nesil Snapdragon 765G olacağını söylüyorlar; yani çok da üzülmeyin diyorlar.

Aslında OPPO’nun aynı işlemciyi üç nesil kullanmasına çok da şaşırmamak gerek. Zira Çinli üretici geçmiş yıllarda;  R11, R11S, R15 Pro modellerinde de aynı olan  Snapdragon 660 yonga setine yer vermişti. Yani bu duruma çok eski yıllardan da aşinayız.

Diğer açılardan bakacak olursak OPPO Reno 5, delikli bir tasarıma sahip 6.43 inçlik OLED ekran ile donatılacak. Ekran yenileme hızı şu an için belirsizliğini korusa da, örnekleme hızının en az 180Hz olması bekleniyor

İşlemci olarak ise bu telefon, yukarıda da belirttiğimiz gibi üçüncü nesil Snapdragon 765G yongasıyla güçlendirilecek. Üçüncü nesil Snapdragon 765G; 5G’li Snapdragon X52 ile entegre edilen ve saatte de 2.4Ghz hızında çalışan bir yonga setidir. Aynı zamanda işleme süreci de 7nm’ye dayanıyor.

Kamera olarak ise arkada; 64+8+2+2 megapiksellik dörtlü bir kuruluma yer verilirken, ön tarafta da 32 megapiksellik bir selfie kamerasına yer verilecek.

Gel gelelim pil kapasitesine. Hızlı şarj teknolojisinde büyük adımlar atan OPPO, Reno 5 modelinde 65W Süper Flash şarjı destekleyen 4.300 mAh’lik bir pile yer verecek. Ancak bu kapasitenin 5.000 olması hiçte fena olmazdı diye düşünüyoruz.

Şu ana kadar cihaz hakkında tüm bildiklerimiz bu kadar. Ancak yeni bir sızıntı olduğunda tekrardan sizlerle paylaşacağız.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.