Ana sayfa » Mobil » iPhone 12 sarı renk sorunu ile boğuşmaya başladı

iPhone 12 sarı renk sorunu ile boğuşmaya başladı

iPhone 12 sarı renk sorunu ile boğuşmaya başladı

Bugün ortaya çıkan görsellere göre bazı iPhoen 12 modelleri ciddi bir sorun yaşıyor. iPhone 12 sarı renk sorunu nedir? İşte görseller…

Apple’ın rekor satışlar beklediği iPhone 12 ailesi bildiğiniz üzere satışa sunuldu. Ülkemiz gibi ülkelerde ise Apple, daha sonradan bu ürünleri satışa sunmayı tercih ediyor. Hatta öyle bir durum ki; iPhone 12 serisinin ülkemizdeki satış tarihi bile belli değil. Bu durum birçok kişiyi rahatsız ederken telefonlara biraz geç ulaşmanın da bazı avantajları yok değil. Telefonlardaki sorunları da böylece görebiliyoruz. Bir süredir forumlarda söylenen iPhone 12 sarı renk sorunu ise bugün görseller ile desteklendi.

iPhone tüm telefonlarda OLED ekran kullanıyor ve ekranlarını da farklı farklı üreticilerden temin ediyor. LG, Samsung ve BOE iPhone 12 için ekran üretirken ortaya çıkan görseller ciddi anlamda can sıkıcı bir durumu da ortaya koyuyor. Görsellere baktığımızda iPhone 12 ve iPhone 12 Pro kullanıcılarından akıllı telefonlarının sarımsı ekranından şikayet ettiğini görüyoruz.

Sorunun tüm iPhone 12 modellerinde olmadığını da belirtelim. Bu noktada hangi üreticinin ekranlarında sorun var? Bu sorunun cevabı da Apple tarafından verilecek sorulardan birisi. Daha önce hatırlayacaksınız Huawei Mate 30 Pro serisinde de böyle sorunlar baş göstermişti. Bu tarz sorunlar markaların, kalite yönetim sistemlerini de sorgulamasını gerektiğini ortaya koyuyor. Apple gibi “kalite” satan bir üreticinin bu tarz sorunlar ile kullanıcıların karşısına çıkmaması gerekiyor…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.