Ana sayfa » iPhone » iPhone 13 yine bir öncekinin kopyası olacak

iPhone 13 yine bir öncekinin kopyası olacak

iPhone 13 yine bir öncekinin kopyası olacak

Apple’ın yenilikçi ruhunu kaybetmesi iPhone 13 ailesine de yansıyacak. iPhone 13 sadece daha iyi kamera ve aynı tasarım ile gelecek.

Apple, iPhone 12 serisiyle ilk kez 4 model amiral gemisi iPhone’u piyasaya sürmüştü. Bu modeller normal iPhone 12, iki iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Mini olarak konumlandırılmıştı. Apple’a yakınlığı ile bilinen Ming Chi-Kuo‘ya göre; Apple, önümüzdeki yıl da iPhone 13 serisi ile bu stratejiye devam edecek.

Bu yıla benzer şekilde, iPhone 13’lerin 4 model ve 3 boyuta sahip olması bekleniyor. Bu modeller yine iki adet 6,1 inç iPhone, 6,7 inç ve 5,4 inç model olarak konumlandırılacak Ming Chi-Kuo’nun iddiasına göre kamera sistemleri yeni modelde geliştirilecek.

Pro serisindeki ultra geniş kameralar, mevcut iPhone 12 Pro’daki f/2.4, 5P Ultra Geniş kameralara kıyasla çok büyük bir gelişme olan, otofokuslu f/1.8, 6P’ye (altı elemanlı lens) yükseltilecek.

Kuo ayrıca, ultra geniş kameraların f/1.8, 6P ve otomatik odaklama sisteminin 2022’deki modellerde de kullanılacağını belirtiyor. Yine 5G özelliği ile gelecek olan yeni modellerde yine köşeli tasarım tercih edilecek. Yani anlayacağınız Apple, kamera sistemini geliştirip karşımıza bu yeni model diyecek.

iPhone 13

Tahminlerimize göre 2021’de tanıtılacak olan modellerde artık çağ dışı kalan 60 Hz ekran yerine 120 Hz ekran yer alacak. Bu yüzden dolayı bu yıl satışa sunulan iPhone’ları satın almak büyük bir hata olacak.

2019 model iPhone’lar ile neredeyse birebir aynı özelliklere sahip olan yeni modeller, yükseltme için en ufak bir yenilik sunmuyor. Şu sıralar Apple hissedarlarını kandırmaktan dolayı dava sürecine girecek olan Tim Cook bakalım bu kötü gidişatı nasıl engelleyecek?

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.