Güncel Teknoloji Haberleri Kasım 7, 2020 15:00

Razer Book 13 Cazibesini İşlemcisinden Alıyor

Razer Book 13, Intel'in 11. nesil işlemcisiyle donatıldığı için oldukça güçlü bir laptop olarak karşımıza çıkıyor. Özellikleri de belli oldu.
Razer Book 13 Cazibesini İşlemcisinden Alıyor

Oyun cihazları ve aksesuarları üretmesiyle tanınan Razer, yeni bir dizüstü bilgisayar piyasaya sürdü. Razer Book 13 bu ayın sonlarında 1.199 $ ‘lık bir başlangıç fiyatı ile satın alınabilecek. Tasarım açısından, yeni piyasaya sürülen dizüstü bilgisayar, Razer Blade Stealth 13 oyun dizüstü bilgisayarına benziyor. Kapakta şirketin logosuna, kompakt ve minimalist bir yapıya ve bir RGB klavyeye sahiptir.

İlginç bir şekilde, iş ve üretkenlik amaçlayan Razer Book 13, diğer birçok tüketici dizüstü bilgisayarının aksine 16:10 en boy oranına sahip bir ekrana sahip. Bu, ekstra dikey alan ekleyerek çoklu görev yapmayı kolaylaştırır.

Dokunmatik ekran ve dokunmatik olmayan ekran olmak üzere iki versiyonda sunulan 13,4 inç IPS ekranı vardır. Dokunmatik olmayan sürüm Full HD + ekran çözünürlüğü sunarken, dokunmatik sürüm de UHD + çözünürlükle birlikte geliyor ve Gorilla Glass katmanı tarafından korunuyor.

Razer Book 13 Özellikleri

Cihaz, Intel’in 11. nesil Core i5 veya Core i7 işlemcisinin yanı sıra Iris Xe grafikleriyle destekleniyor. 8 GB veya 16 GB RAM ve 2 TB‘ye yükseltilebilen 512GB depolama ile birlikte gelir. Ağır kullanım sırasında sistemin soğuk kalmasını sağlamak için bir buhar odası soğutma sistemi de bulunmaktadır.

Razer Book 13’ün şirketin ilk Intel Evo sertifikalı dizüstü bilgisayarı olması dikkat çekicidir, bu da Intel’in dizüstü bilgisayarın günlük performansı ve pil ömrü için kefil olduğu anlamına gelir.

Cihazın tek bir şarjla 14 saate kadar pil ömrü sunduğu iddia ediliyor. Şirket, dizüstü bilgisayarı 30 dakika şarj etmenin dört saatlik kullanım süresi sağladığını söylüyor.

 

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.