Ana sayfa » Akıllı Telefon » iPhone 6 ve 14 diğer eski model yeni güncelleme aldı

iPhone 6 ve 14 diğer eski model yeni güncelleme aldı

iPhone 6 ve 14 diğer eski model yeni güncelleme aldı

iOS 14.2’nin resmi sürümünü yayınlayan Apple, iPhone 6 ve diğer 14 eski modeller içinde yeni bir güncelleme yayınladı

Güncellemeler konusunda müşterisine sadık olan Apple, en eski modellerine desteği elden kesmiyor. Geçtiğimiz aylarda yeni arayüzü iOS 14’ü tanıtan ve kullanıma sunan ABD’li üretici, şimdi de iOS 14’ü desteklemeyen iPhone 6 ve diğer 14 model için bugün yeni bir güncelleme yayınladı. iOS 14.2.9 yapı numarasını taşıyan bu güncelleme, esas olarak; iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPad Air, iPad mini 2, iPad mini 3 ve altıncı nesil iPod touch modellerini kapsıyor.

Bildiğiniz üzere Apple bugün, iOS 14.2 sürümünü de resmi olarak yayınladı. iPhone 6 ve sonrası modeller için yayınlanan bu güncelleme; yeni özellikler getirmesinin yanı sıra, tespit edilen çeşitli hataları da giderdi.

Güncellenen cihazların tam listesi:

  • iphone 5s
  • iPhone 6/6 Plus
  • iPad Air 1. nesil
  • iPad mini 2/3
  • iPod touch 6

Tüm bunlara ek olarak, Apple TV’ler içinde 8.4.3 yapı numarasına dayanan bir güncelleme yayınlandı. Muhtemelen bu güncelleme de yenilik getirmekten ziyade, çeşitli optimizasyonları ele alıyordur.

iOS 14.2 güncellemesi, performans iyileştirmelerinin yanı sıra, akıllı telefonlarımıza bir takım duvar kağıtlarını da getiriyor. Geçtiğimiz haftalarda beta sürümünde görünen yeni duvar kağıtları, şimdi tüm kullanıcılara sunuluyor. Bahsettiğimiz bu duvar kağıtları aynı zamanda, açık-koyu modla uyumlu ve tamamen sanatsal muhteşem çizimler ile tasarlandı.

Sizlerde yeni gelen bu güncellemeleri cihazlarınıza yüklemek için; , Ayarlar> Genel> Yazılım Güncellemeleri’ne giderek OTA yolu ile telefonlarınızı güncelleyebilirsiniz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.