PlayStation Kasım 6, 2020 11:00

Türkçe PS5 oyunları resmi olarak açıklandı

Türkçe PS5 oyunları resmi olarak açıklandı

Türkçe PS5 oyunları PlayStation Türkiye tarafından açıklandı. Yerelleştirme konusunda PS Türkiye yine farkını ortaya koyacak.

PlayStation 3’ün son döneminde Türkçe dil desteğine yer vermeye başlayan PlayStation Türkiye, bu politikasını PS4’te de devam ettirmişti. Bugün ise Türkçe PS5 oyunları resmi olarak açıklandı. PS Türkiye görünüşe göre yerelleştirme işinde yine rakibi Xbox’a göz dağı verecek.

Açıklanan bilgilere göre; Marvel’s Spider-Man: Miles Morales ve Sackboy: A Big Adventure Türkçe altyazı ve Türkçe dublaj desteği ile gelecek. Ayrıca Marvel’s Spider-Man Remastered sürümü de PS5’e özel olarak Türkçe altyazı seçeneğine sahip olacak.

Souls türünün atası olarak bilinen Demon’s Souls Remake de Türkçe altyazı olarak gelecek oyunlar arasında yer alıyor. PlayStation 5 konsollarında ön yüklü olarak gelecek olan ve tamamen DualSense’in nimetlerini gösteren Astro’s Playroom oyunu da Türkçe altyazı desteğine sahip olacak.

Türkçe PS5 oyunları

Ayrıca bildiğiniz gibi Marvel’s Spider-Man: Miles Morales ve Sackboy: A Big Adventure PlayStation 4’e de gelecek. Bu oyunların PS4 sürümleri de Türkçe dil desteğine sahip olacak. Peki, fiyatlar?

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales 459 TL, Demon’s Souls Remake 619 TL ve Sackboy: A Big Adventure ise 619 TL’den satılacak. Spider-Man’in ilk oyununun yer aldığı Deluxe sürüm ise yine 619 TL’den PlayStation 5 sahiplerinin beğenisine sunulacak.

Bildiğiniz gibi yeni nesil oyunların fiyatları Avrupa’da 70 euro’ya çıktı. Euro 10 olarak hesapladığımızda bu fiyatların oldukça uygun olduğunu söyleyebiliriz. Umarız indirimler kısa süre içerisinde başlar ve PS5 sahipleri yeni oyunlara hızlı bir şekilde ulaşabilir….

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.