Ana sayfa » iOS » iOS 14.2 Android telefonların göremeyeceği yeniliklerle geldi

iOS 14.2 Android telefonların göremeyeceği yeniliklerle geldi

iOS 14.2 Android telefonların göremeyeceği yeniliklerle geldi

iOS 14.2 güncellemesi Android telefon sahiplerinin göremeyeceği özellikler ile geldi. İşte güncellemenin tüm detayları.

Apple‘ın sorunları bu sefer düzelttik dediği iOS 14.2 güncellemesi yayınlandı. Daha önce geliştiriciler üzerinde test edilen bu güncelleme, nihai sürümü ile yepyeni özellikleri kullanıcılar ile buluşturuyor. Bu güncellemeyle birlikte Android telefon sahiplerinin çok kıskanacağı özellikler sisteme ekleniyor.

Bildiğiniz gibi yeni emojiler ilk olarak her zaman iPhone‘a gelmişti. Bu sefer de öyle oluyor ve 100’ün üzerinde yeni emoji iPhone’a geliyor. Bu emojileri sadece iPhone sahipleri görebiliyor. Android telefon sahiplerinin uzun bir süre göremeyeceği bu emojilerin bazılarını aşağıdan görüntüleyebilirsiniz.iOS 14.2

Güncellemeyle birlikte Apple’ın yenilik dediği sisteme 8 adet duvar kağıdı ekleniyor. Evet duvar kağıdı…. iOS 14.2’de ayrıca AirPods için de yenilikler bulunuyor. Bildiğiniz gibi Apple, iPhone’ların bataryalarının eskimemesi için iyileştirilmiş pil sağlığını devreye sokmuştu. Bu özellik şimdi de AirPods’a geliyor. Bu özellik sayesinde iOS, AirPods‘u ne zaman şarj ettiğinizi ve ne zaman şarjdan çektiğinizi analiz ediyor ve pili ona göre dolduruyor.

850 MB büyüklüğünde olan güncellemeyi OTA üzerinden yüklemek için Ayarlar>Genel>Yazılım Güncelleme bölümüne gidebilirsiniz. Eğer iOS 14‘te çok sorunlar yaşıyorsanız, bu güncellemeyi yüklemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. iPhone 12 için iyileştirmeleri de barındıran bu güncelleme ile iPhone 11 ve öncesi modellerdeki ısınma sorunu da çözülüyor.

Peki, şarj? Bu güncelleme şarj sorununu çözüyor mu? Apple yine gözle görünür bir şarj iyileştirmesi sunamıyor. Ancak eskisi gibi şarjın su gibi gitmediğini söyleyebiliriz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.