Ana sayfa » Mobil » Galaxy S21 serisinde kutudan kablosuz TWS kulaklık çıkabilir

Galaxy S21 serisinde kutudan kablosuz TWS kulaklık çıkabilir

Galaxy S21 serisinde kutudan kablosuz TWS kulaklık çıkabilir

Samsung’dan ters köşe; kulaklık ve adaptörü kutudan kaldıran Apple’a karşı Galaxy S21 serisinde Galaxy Buds Beyond TWS kulaklık yer alacak!

Gün geçtikçe netleşen, birçok iddianın da hedefi haline gelen Samsung Galaxy S21 serisi, yine oldukça ilginç bir söylenti ile gündemde. Geçtiğimiz aylarda tasarımsal olarak sızdırılan, birkaç gün önce de tanıtım tarihi açısından çeşitli söylemlere maruz kalan seri, Apple’ın gündem yaratan kulaklık ve adaptör kararının ardından muazzam bir haber ile herkesi şaşırtıyor. Öyle ki Samsung modellerinde kutudan çıkan AKG kulaklıklar, yerini Galaxy Buds Beyond‘a bırakıyor. En azından S21 serisinde…

Birçok kaynağa göre Apple’ın kutudan adaptörü ve kulaklığı çıkarması, diğer şirketlere de özgüven katacak. Günümüz de tam teşkilatlı bir şekilde telefon satan firmalar, Amerikan devinin aldığı karara sırtını yaslayarak “doğa” adı altında kutuyu olabildiğince küçültecek, çeşitli ekipmanları kutudan çıkartacak ve kendi açısından tasarruf etmiş olacak. Bu da doğrudan kar marjını etkileyecek; ancak Samsung’da işler biraz daha farklı işleyebilir.

galaxy s21

Dün sabah Samsung’un AKG kulaklıkları kutulardan çıkaracağı söylemleri basında yankı uyandırırken, yine aynı kaynaktan yapılan söylemler, şirketin aklında neler bulunduğunu gösterdi. Öyle ki AKG kulaklıkları kutudan çıkartması muhtemel olan Samsung, Galaxy Buds Plus‘ın devamı niteliğinde olan Galaxy Buds Beyond‘u Galaxy S21 serisindeki telefonların kutusunda bulunduracak. Bu durum fiyat tarafında hem üreticiye, hem de tüketiciye dezavantaj oluştursa da; böyle bir kulaklığın kutudan çıkması heyecan verici. Kaynak, bu hamlenin telefon fiyatına doğrudan etki edeceğini ve ortalama 150 dolar daha pahalı bir serinin bizleri beklediğini de belirtiyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.