iPhone Kasım 4, 2020 21:00

iPhone 12 ile cüzdanınızı kaybetmeye hazır olun

iPhone 12 ile cüzdanınızı kaybetmeye hazır olun

iPhone 12 ailesinde yer alan MagSafe özelliğinin pek iyi olmadığı belli oldu. MagSafe Wallet cebe iPhone’u koyarken kolayca düşüyor. 

Apple‘ın iPhone 12 ile sunduğu en devrimsel özellik mıknatıs olmuştu. Evet yanlış okumadınız mıknatıs. MagSafe adıyla bunu süsleyen Apple, iPhone 12’ler ile uyumlu aksesuarlarını da tanıtmıştı. iPhone’un arkasına mıknatıs ile yapışan MagSafe aksesuarları için kolları sıvayan Apple, MagSafe Wallet adını verdiği cüzdanı geçtiğimiz gün satışa sundu.

Amerika’da MagSafe Wallet’ı satın alan kullanıcılar, bugün ilginç bir şikayet ile gündeme geldi. MagSafe destekli cüzdanı satın alanlar, telefonu ceplerine koyarken, arkadaki mıknatıstan cüzdanın çok kolay bir şekilde ayrıldığını belirtiyor. Bu yüzden bir çok kişi, cüzdanını kaybetme riski ile karşı karşıya bile kalmış.

Eğer bize inanmıyorsanız, aşağıdaki videodan MagSafe Wallet‘ın ne kadar da kolay düştüğünü gösteren videoyu izleyebilirsiniz.

Apple’ın bu sorunu çözmek için muhtemelen hızlı bir şekilde aksiyon alacaktır. MagSafe Wallet‘ı satın alanlar için ücretsiz değişim programı bile başlatılabilir. Bu sorunu kökten çözmek için cüzdan aksesuarındaki mıknatısların güçlendirilmesi gerekiyor. Eğer tek taraflı güçlendirme işe yaramaz ise bu aksesuarlar satıştan bile kaldırılabilir.

iPhone 12’yi şarj etmesi için tasarlanan MagSafe şarj aletinin ne kadar dayanıklı olduğu yayınlanan videolar ile ortaya çıkmıştı. Demek ki iPhone’un arkasındaki mıknatıslarda sorun yok. Tek sorun sonradan satın alınan aksesuarda…

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.