Ana sayfa » Güncel Teknoloji Haberleri » Galaxy S21 serisinin çıkış ve ön sipariş tarihleri belli oldu

Galaxy S21 serisinin çıkış ve ön sipariş tarihleri belli oldu

Galaxy S21 serisinin çıkış ve ön sipariş tarihleri belli oldu

Samsung’un merakla beklenen Galaxy S21 serisi, güvenilir kişiler tarafından çıkış ve ön sipariş tarihi ile sızdırıldı.

Akıllı telefon pazarının önde gelen şirketlerinden Samsung, yeni nesil amiral gemileri Galaxy S21 serisi için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Onlarca kez sızıntılarına denk geldiğimiz bu telefonlar, şimdi de çıkış ve ön sipariş tarihi ile  gündeme bomba gibi düştü. Sızıntılarıyla da tanıdığımız güvenilir bir kişi olan  Jon Prosser, Galaxy S21 serisinin çıkış tarihini ve ön siparişe açılacağı tarihi Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşım ile duyurdu.

Jon Prosser’a göre Samsung, Galaxy S21 serisini 14 Ocak 2021’de piyasaya sürecek ve satışları da 29 Ocak 2021’de başlatacak. Galaxy S21 serisi; S21, S21 Plus ve S21 Ultra olmak üzere üç modelden oluşacak. Yani söylentilere göre şirket S30 ismini bu yıl kullanmayacak.

Sızıntının kaynağı olan Jon Prosser aynı zamanda, S21 serisinin renk seçeneklerini de açıkladı. Buna göre Galaxy S21 serisi; Siyah, Beyaz, Gri, Gümüş, Mor ve Pembe renk seçenekleri ile karşımıza çıkacak. Ancak lansman sonrasında Samsung, yeni renk seçeneklerini de duyurabilir. Zira geçmiş yıllardan bu duruma çok aşinayız.

Galaxy S21

Teknik özelliklerden bahsedecek olursak bu üç telefonun tümü de; pazarlara bağlı olarak Snapdragon 875 ve Exynos 2100 yonga setiyle satışa sunulacak. Bunun yanı sıra cihazlar, S20 serisinde olduğu gibi yine delikli bir ekran tasarımını benimseyecek ve selfie kamerasını da bu ekranın içerisinde barındıracak.

Kameralar olarak ise S21 ve S21 Plus üçlü arka kamera kurulumu ile gelirken, S21 Ultra modeli ise dörtlü arka kamera kurulumu ile gelecek.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.