Ana sayfa » Mobil » realme telefon satışları ile rekor kırdı; bu sayıya en hızlı ulaşan şirket

realme telefon satışları ile rekor kırdı; bu sayıya en hızlı ulaşan şirket

realme telefon satışları ile rekor kırdı; bu sayıya en hızlı ulaşan şirket

OPPO’nun alt markası olarak faaliyet gösteren ve ülkemizde de birçok insan tarafından takip edilen realme, telefon satışları ile göz doldurdu!

Henüz iki yaşında olan ve OPPO‘nun alt markası olarak herkesin aklında yer edinen realme, akıllı telefon satışları ile göz doldurdu. Hali hazırda 2020’nin son çeyreğini ortalamaya yüz tutmuşken, bir önceki çeyrek ile ilgili verileri açıklamaya başlayan şirketler, analiz şirketlerinin de takibinde bulunuyor. Bugün Counterpoint Research‘ın yayınladığı verilere göre 50 milyon kullanıcıya ulaşan realme, telefon satışları baz alındığında bu sayıya en hızlı ulaşan üretici oldu.

realme 6 fan

realme Telefon Satışları ile En Hızlısı!

Son çeyrekte şirketin yıllık bazda %45 büyüdüğü söylenirken, şirketin ticari durumu “mükemmel” olarak lanse ediliyor. Söylenene göre 2020’nin ilk çeyreğine göre telefon satışlarını %132 arttıran realme, 2 yıl 3 ayda 50 milyon kullanıcıya ulaştı. Counterpoint Research’ın verilerine göre bu yılın ikinci çeyreğinde 14.8 milyon akıllı telefon satışı gerçekleştiren üretici, 9 çeyrekte 50 milyona ulaşmış oldu. Bu da realme’ye en hızlısı kıldı.

Diğer firmalara bakacak olursak; Samsung bu kullanıcı sayısına 10 çeyrekte, Xiaomi ve Vivo 12 çeyrekte, Apple 13 çeyrekte ve Huawei 14 çeyrekte ulaşmıştı. Her ne kadar günümüzde bu şirketlerin 50 milyon telefon satması büyütülecek bir şey olmasa da, kuruluştan 50 milyona giden süreç oldukça önemli; ve realme, bu süreci en başarılı atlatan telefon üreticilerinden biri. Araştırmayı yapan firmaya göre realme’nin bu sayıya ulaşmasındaki en büyük faktör, genlere hitap eden modelleri uygun fiyatlı bir şekilde piyasaya sürmesi. Tabi bir de, doğru pazar seçimi…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.