Android Kasım 3, 2020 16:00

AnTuTu Ekim ayının en iyilerini açıkladı Kirin 9000 resmen tozu dumana kattı

Akıllı telefonlarımızın çeşitli testlerini gerçekleştiren AnTuTu, Ekim ayının en iyi modellerini açıkladı. İşte zirvedeki telefonlar;
AnTuTu Ekim ayının en iyilerini açıkladı Kirin 9000 resmen tozu dumana kattı

Mobil sektörde dördüncü çeyreğe girilmesi ile birlikte, pek çok şirket son kozlarını oynadı ve yeni akıllı telefonlarını piyasaya sürdü. Bununla birlikte akıllı telefonlarımızın çeşitli performans testlerini gerçekleştiren AnTuTu, Ekim ayının en iyilerini de böylece açıklamış oldu. AnTuTu’ya göre Ekim ayının en iyi amiral gemisi, sizlerin de tahmin edeceği üzere geçtiğimiz haftalarda piyasaya sürülen Mate 40 Pro modeli oldu. Pek çok testte Kirin 9000 işlemcisi ile rakiplerini ezip geçen Mate 40 Pro, sergilediği üstün başarıyla AnTuTu’da da liderlik koltuğuna oturmayı başardı. Bunun yanı sıra 685.339 puan alan Mate 40 Pro’yu; geçen ayın lideri iQOO 5 Pro ve iQOO 5 modeli kovaladı. Böylece ilk üç sıralamayı bu modeller oluşturmuş oldu.

iQOO markasının amiral gemileri hala en üst düzey performansa sahip. Ancak piyasaya yeni sürülen Mate 40 Pro, güçlü donanımı ile Huawei’yi üst sıralara taşımayı başardı.

AnTuTu-Ekim

AnTuTu’nun verilerine göre ilk üç sırayı; Huawei ve iQOO’nun amiral gemisi telefonları alıyor. Ancak bunları da Vivo, Redmi, Rog ve Xiaomi modelleri takip ediyor. Xiaomi’nin geçtiğimiz haftalarda piyasaya sürdüğü K30S akıllı telefonu ise, çıkar çıkmaz beşinci sıraya yerleşti. Aynı zamanda performansıyla da Mi 10 Ultra’yı geride bırakmayı başardı. Bu gerçekten de Redmi’nin başarısını da en iyi şekilde ortaya koyuyor.

Tüm bunlara ek olarak AnTuTu, orta sınıfın lider modellerini de aşağıdaki tablo ile paylaşıyor. Dilerseniz gelin, bu listeye de biraz yakından göz atalım;

Yukarıdaki tablodan da göreceğiniz üzere listede ilk sırayı Redmi 10X Pro 5G alırken, ikinci sırayı ise standart model olan Redmi 10X 5G alıyor. Dimensty 820 yonga seti ile donatılan bu telefon, aldığı 398.483 puan ile liderlik koltuğuna oturmayı başarıyor. Üçüncü sırada yer alan Honor 30‘da oldukça iyi bir performans ortaya koyuyor. Tabloda da göreceğiniz üzere Kirin 985 ile donatılan bu telefon, 387.136 puan ile Redmi 10X serisinin hemen arkasına yerleşmeyi başarıyor.

Ekim ayının açıklanan AnTuTu verileri şimdilik bu kadar. Bir sonraki ay, yani Kasım ayında tekrardan görüşmek dileğiyle…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.