Ana sayfa » Samsung » Samsung’un yeni yonga seti Exynos 981 Bluetooth SIG sertifikasını geçti

Samsung’un yeni yonga seti Exynos 981 Bluetooth SIG sertifikasını geçti

Samsung’un yeni yonga seti Exynos 981 Bluetooth SIG sertifikasını geçti

Akıllı telefon üretip aynı zamanda yonga seti de üreten Samsung’un, yeni Exynos 981 çipi Bluetooth SIG sertifikasını geçti…

Akıllı telefon pazarının önde gelen şirketlerinden Samsung, bildiğiniz üzere yalnızca telefon üretimiyle uğraşmıyor. Güney Koreli şirket aynı zamanda, telefonların kalbi olan yonga setlerini üretmekle de görevli. Cep telefonlarında pazarlara göre farklı yonga setleri kullanan Samsung; Asya’da Qualcomm’un işlemcilerine yer verirken, Avrupa’da ise Exynos çiplerine yer vermektedir. Bağımsız olarak çip geliştirip üretebilen çok az sayıda telefon markalarından biri olan bu şirket , hatırlarsınız yonga seti işene atıldığı ilk sıralarda “Mongoose” adındaki çiplerini geliştirmeye başlamıştı. Daha sonra ise bu çiplerini iptal eden Samsung, yoluna Exynos yonga setleri ile devam etti ve büyük başarılara imza attı. Şimdi ise daha iddialı yonga setleri ile Qualcomm gibi büyük bir şirketle rekabete giren Samsung, yeni Exynos 1080 ve 2100 işlemcilerini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Ancak ortaya çıkan resmi raporlara göre bu yonga setlerine bir de, Exynos 981 yonga seti dahil olacak.

Yabancı basında ortaya çıkan haberlere göre Exynos 981 yonga seti bugün, Bluetooth SIG sertifika sitesinin radarına takıldı. Adından da anlaşılacağı üzere bu yonga seti, orta sınıf telefonların kalbi olarak piyasaya sürülecek. Bu da Samsung’un orta sınıf telefon çeşitliliğini arttıracağını  gösteriyor. Bluetooth SIG sertifikası işlemci hakkında ne yazık ki çok fazla bilgi vermiyor. Ancak elimizdeki resmi verilere göre bu yonga seti; Bluetooth 5.2 bağlantısını destekleyecek. Ayrıca yüksek Wifi çözümleri içinde RF yongalarından destek alacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.