Ana sayfa » LG » LG mobil alandaki zararını telafi etmeye başladı

LG mobil alandaki zararını telafi etmeye başladı

LG mobil alandaki zararını telafi etmeye başladı

Güney Koreli teknoloji üreticisi LG mobil alandaki zararlarını telafi etmeyi başardı. Koronavirüse rağmen LG yükselişe geçti.

LG Electronics, 30 Eylül 2020’de sona eren üçüncü çeyrek raporlarını açıkladı. Uzun bir süredir telefon pazarında başarılı olamadığı gibi zarar eden LG mobil alandaki darlamayı bu dönemde azaltmayı başardı. Koronavirüs salgınına rağmen hedeflerinden sapmadan devam eden firma, bakalım bu çeyrekte ne kadar gelir elde etmiş?

LG, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre; yüzde 7,77 artışla 14,24 milyar dolar gelir elde ettiğini bildirdi. Güney Koreli firma yıllık yüzde 22.72 artışla 807.14 milyon dolar kar açıklarken, net karını yüzde 87.79 arttırmayı başardı. Kârdaki artışın öncelikle ev aletleri ve ev eğlencesindeki büyümeden kaynaklandığını belirtelim.

Mobil İletişim sektörü, çeyreklik bazda yüzde 16 artışla 1.28 milyar dolar elde etti. İşletme kaybı ise 124,9 milyon dolar olarak açıklandı.

Yaşanan bu kayıplar büyük ölçüde üretimde artan verimlilik, artan ODM (orijinal tasarım üretimi) kaynaklı maliyet tasarrufu ve daha güçlü talep nedeniyle daraldı. Bu daralmada COVID-19’un etkisinin olduğu da açıkça ortada.

LG mobil

Şirket, 2020’nin 4. çeyreğinde Kuzey Amerika ve Latin Amerika‘daki kitlesel kademe kadrosunu güçlendirmeyi ve operasyonel verimliliği artırmaya devam etmeyi planlıyor. Rakiplerin 5G akıllı telefonlarının piyasaya sürülmesiyle 5G pazarının önemli bir büyüme göstermesi ve pazar talebinin geçen yılın aynı dönemine göre artırması, LG’yi 5G’ye yönlendirecek gibi görünüyor.

Son dönemde tanıttığı ilginç telefonlar ile şansını deneyen LG’nin özellikle orta seviyede başarılı olacağını düşünüyoruz. 2021 yılında COVID-19 gibi bir salgın çıkmazsa, LG için yeni bir şans doğacak. Bakalım Güney Koreli firma bu fırsatı nasıl değerlendirecek?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.