Mobil Kasım 1, 2020 14:00

Google VPN Android telefonlara geliyor

Google VPN Android telefonlara geliyor

Google VPN hizmeti için düğmeye bastı. Google One servisine üye olan Android kullanıcılarına VPN hizmeti çok yakında sunulacak.

Türkiye’de yasaklı sitelere girmek için kullanılan VPN servislerinin aslında ana amacı çok farklı. Güvenliği sağlamak ve ISS yani internet servis sağlayıcılarının veri toplamasını engelleyen VPN için bugün Google düğmeye bastığını açıkladı. Google VPN servisi çok yakında Android kullanıcılarına sunulacak.

VPN hizmeti doğrudan One uygulamasında mevcut olacak ve yalnızca bir tıklama ile açılabilecek. Bu hizmet sayesinde tüm uygulamalar ve tarayıcılar için telefonunuzun tüm çevrimiçi trafiği şirelenecek. Virtual Private Network, 2 TB One planının parçası olanlara ücretsiz olarak sunulacak. Diğer paketleri kullananlar maalesef ki bu özellikten mahrum bırakılacak.

Google’ın duyurduğu bir başka hizmet de, kullanıcıların VPN‘ler ve çevrimiçi ortamda nasıl daha güvenli olabilecekleri hakkında daha fazla bilgi sunmak için bir Google uzmanıyla bire bir çevrimiçi oturumlar planlayabilecekleri “Pro Sessions for Virtual Private Network” desteği oluyor. Bu sayede deneyimsiz kullanıcılar bile profesyoneller sayesinde gizlilik hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilecek.

Google VPN

Google One VPN’i önümüzdeki haftalarda Amerika’daki Android telefonlarda kullanıma sunulacak. Virtual Private Network servisinin daha fazla ülkede iOS, Windows ve Mac için desteğin yakında gelmesi bekleniyor. Umarız Google, bu servisi Türkiye’de de uygun fiyatlar ile kullanıma sunar. Özellikle iOS ve Windows desteğinin gelmesi Google One’ın kullanımını bir hayli arttıracaktır.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.