Ana sayfa » Teknoloji » Dünyanın en sağlam 5G’li telefonu tanıtıldı; İster dağda ister bayırda kullan

Dünyanın en sağlam 5G’li telefonu tanıtıldı; İster dağda ister bayırda kullan

Dünyanın en sağlam 5G’li telefonu tanıtıldı; İster dağda ister bayırda kullan

Dünyanın en sağlam telefonu olarak bilinen, aynı zamanda 5G’yi destekleyen Blackview BL6000 Pro 5G resmen tanıtıldı; Eksi 30 dereceye kadar dayanıklı

Akıllı telefonların 5G’ye geçiş yaptığı bu dönemlerde 4G artık geride kalmaya başladı. Bunu göz önünde bulunduran Blackview’de, dünyanın ilk 5G’li ve en sağlam telefonu olan BL6000 Pro 5G modelini tanıttı. Olağanüstü dayanıklılığının yanı sıra bu telefon, ultra hızlı bağlantılarda sağlamaktadır. Dilerseniz şimdi gelin, sözü fazla uzatmadan BL6000 Pro’nun özelliklerine biraz yakından göz atalım;

Blackview BL6000 Pro, sağlam bir metal çerçeveden yapılan; IP68, IP69K ve MIL-STD-810G sertifikasına sahip olan bir telefondur. Başka bir değişle bu canavar; düşmelere, çarpmalara hatta baskılı sulara karşı bile direnç göstermektedir. Özellikle maceracı kişiler için geliştirilen BL6000 Pro , eksi 30 dereceye kadar dayanabilen IceMode işlevi ile desteklenmektedir. Yani aşırı soğuk koşullarda bile telefonu kullanmanız mümkün kılınıyor.

Üstün donanım özelliklerine sahip olan Blackview BL6000 Pro; arka tarafta Sony’nin IMX582 tabanlı üçlü kamera lensi ile desteklenen 48 megapiksellik bir ana kamera ile geliyor. Ön tarafta ise, Samsung’un S5K3P9-SP sensörlü 16 megapiksellik bir selfie kamerası yer alıyor.

MediaTek‘in Dimensity 800 işlemcisinden güç alan bu telefon, 5G’yi de destekliyor. Bunun yanı sıra cihazda; delikli bir tasarıma sahip FHD Plus bir ekrana yer veriliyor. Pil konusunda ise yarı yolda kalmayacaksınız. BL6000 Pro’da bulunan 5.200 mAh’lik pil ile bir günü rahatça geçirebileceksiniz.

dünyanın en sağlam telefonu

Şirket şu an için telefonun fiyatını açıklamadı. Ancak önümüzdeki günlerde Indiegogo’da satışa sunulacaktır.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.