Ana sayfa » Mobiroller » iPhone 12 ve iPhone 12 Pro’nun pil ömrü oyuncuları can evinden vuracak

iPhone 12 ve iPhone 12 Pro’nun pil ömrü oyuncuları can evinden vuracak

iPhone 12 ve iPhone 12 Pro’nun pil ömrü oyuncuları can evinden vuracak

Apple’ın öve öve bitiremediği iPhone 12 serisine tepkiler yağmaya devam ediyor. Yapılan testlere göre iPhone 12 ve iPhone 12 Pro, pil ömrü olarak içler acısı sonuçlar veriyor.

ABD’li teknoloji devi Apple’ın, iPhone 12 serisini tanıtmasının ardından yaklaşık iki haftalık bir süre geçti. O zamandan beri sıkça gündeme düşen bu telefonlar hakkında yeni bir detay daha açığa çıktı. Bildiğiniz üzere Apple, bütün iPhone 12 modellerinin kalınlığını düşürmek zorunda kaldı. Bu nedenle de seride yer alan tüm modellerin pil kapasitesi de haliyle azaltıldı. Ancak azaltılan pil kapasiteleri, iPhone 12 ve 12 Pro’nun pil ömrünü epey derinden etkileyecek gibi duruyor.

Raporlara göre iPhone 12 ve iPhone 12 Pro‘nun pil ömrü, iPhone 11 serisinden bile daha düşük performans sergiliyor. Üstelik severek oynadığımız 3D oyunları da göz önünde bulundurduğumuz da, durumun ciddiyetini daha iyi anlayabiliyoruz. Resmi verilere göre iPhone 12 ve iPhone 12 Pro, 3 boyutlu oyunlarda sadece 3 saat 1 dakikaya kadar performans sergiledi. Zira aynı testlerde iPhone 11 Pro 6 saat 38 dakika, iPhone 11 ise daha uzun süreli dayanan 7 saat 37 dakikalık bir performans sergiledi.

Bu sonuçları Android telefonlar ile karşılaştırdığımızda ise ortaya çok daha farklı sonuçlar çıkıyor. Örneğin Xiaomi’nin Mi 10 Pro modeli 10 saatlik bir sonuç verirken, Samsung’un Galaxy S20 FE modeli ise, 8 saat 29 dakikalık bir sonuç veriyor. Bu arada testleri gerçekleştiren ekip, denemeleri  Call of Duty ve Minecraft gibi mobil oyunlar ile gerçekleştirdiğini bildirdiler.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.