Mobil Ekim 31, 2020 19:00

iPhone 12 ekran ve kamera onarımı için kötü haber Dışarıda değişim yok

Apple iPhone 12 ekran ve kamera değişimine öyle kolay kolay izin vermeyecek. Cep telefon tamircileri için yolun sonu görüldü...
iPhone 12 ekran ve kamera onarımı için kötü haber Dışarıda değişim yok

Apple yeni nesil iPhone 12 serisini satışa sundu. Ülkemizde telefon halen satışa sunulmadı ama yurt dışından gelen telefonlar satılmaya başlandı bile. Birçok kişi bu telefonu almayı beklerken bugün iFixit ekibinden telefon alacaklara kötü bir haber geldi. Zira ekip yaptığı testlerde iPhone 12 ekran ve kamera onarımının mümkün olamayacağını belirtti. Şimdilik bu durumun sadece kamera modülü için gerçerli olduğu ama zaman içinde ekran modülünün de dışarıdaki kişiler tarafından tamir edilemeyebileceğini belirttiler.

Kamera ve ekran iPhone’lar arasında en sık değişimi yapılan parçalar. Bunların değişiminin engellenebilmesi için Apple çok özel bir yazılım ortaya koydu. iFixit ekibi iPhone 12 kamera modülünü değiştirdiğinde öncelikle bir sorun ile karşılaşmadı ama daha sonra geniş açıya geçiş yapılamadığını fark etti. Kameranın da birçok özelliğinin çalışmadığı görüntülendi.

iFixit ekibi bu durum karşısında şaşkınlığını gizleyemedi ama yaptıkları araştırmada bunun Apple onarım kılavuzunda da resmen yazdığını da gördüler. Hem kamera hem de ekran tarafında dışarıdaki tamircilerin telefonları onarmasının önüne geçiliyor. Apple, iPhone 12 tamir işlemlerini yalnızca kendi bünyesinde yapmak istiyor.

Kısa bir süre içinde kendinize iPhone 12 serisi bir telefon almayı düşünüyorsanız; ekranını ve kamerasını kırmamaya özen göstermenizi tavsiye ederiz. Zira böyle bir durum karşısında çıkacak fatura sizi şaşırtabilir…

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.