Ana sayfa » Mobil » Redmi K40 Snapdragon işlemci ile görüldü; Xiaomi’ye biri dur desin

Redmi K40 Snapdragon işlemci ile görüldü; Xiaomi’ye biri dur desin

Redmi K40 Snapdragon işlemci ile görüldü; Xiaomi’ye biri dur desin

Xiaomi, yeni nesil telefonları için hazırlıklarına tüm hızıyla devam ediyor. İddialara göre şirket şimdi de Redmi K40 üzerine çalışıyor.

Akıllı telefon pazarının en aktif şirketlerinden Xiaomi, ürün gamını genişletmeye devam ediyor. Bir yılda onlarca yeni telefon duyuran Çinli üretici, görünüşe bakılırsa kapanışı da Redmi K40 serisiyle yapacak. Yılın dördüncü çeyreğine girmemizle birlikte üreticiler artık son kozlarını oynamaya başladılar. Huawei ve Apple’ın Mate 40 ve iPhone 12 serisinden sonra gözler şimdi de Redmi K40 modellerine çevrildi. Görünüşe bakılırsa bu telefonların lansmanı da çok uzak değil.

Yeni akıllı telefonlarını hızla piyasaya süren Xiaomi, bu yılın Aralık ayında Redmi 40 serisini duyuracak. Ancak lansman öncesinde elimizde oldukça işe yarar resmi bilgiler var. M2011K2C model numaralı Xiaomi modeli, bugün yeni bir ağ erişim izni aldı. Çinli blog sayfalarının da iddialarına göre bu telefon, yeni K40 modeli olacak.

Raporlara göre Qualcomm, yeni amiral gemisi işlemcisi Snapdragon 875′i Aralık ayında duyuracak. ABD’li yonga seti üretici bununla birlikte  Snapdragon 7 serisi için de yeni bir platform getirecek. Qualcomm’un en yakın iş ortaklarından olan Xiaomi’de, Snapdragon 875 ve Snapdragon 7 serisini kullanan ilk şirketlerden olacak. Hatırlarsınız geçen yıl piyasaya sürülen Redmi K30, Snapdragon 765G yonga setini kullanan ilk modellerden biriydi. Bu verileri göz önünde bulundurduğumuzda K40 serisinin de bu yıl ki Snapdragon işlemcisini ilk kullanan grup olması bekleniyor. Yani şirket K40 Pro modelinde Snapdragon 875 platformuna yer verirken, standart versiyonunda da yeni Snapdragon 7 serisi yongaya yer verebilir.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.