Ana sayfa » Akıllı Telefon » Huawei yeni RAM teknolojisini resmen duyurdu! 8GB RAM 10 GB gibi çalışacak

Huawei yeni RAM teknolojisini resmen duyurdu! 8GB RAM 10 GB gibi çalışacak

Huawei yeni RAM teknolojisini resmen duyurdu! 8GB RAM 10 GB gibi çalışacak

Huawei yeni RAM teknolojisini resmen duyurdu. Artık Mate 40 serisinde RAM kapasitesi 8GB’dan 10GB’a kadar arttırılabilecek.

Bugün Çin’de Mate 40 serisinin özel bir lansmanını gerçekleştiren Huawei, telefonlara ek olarak yeni RAM teknolojisini de duyurdu. Huawei tüketici iş grubu başkanı  Richard Yu’nın açıklamalarına göre Mate 40 serisi, bellek genişletme teknolojisi ile donatıldı. Bu yeni teknoloji, sanal genişletme sonucunda 8GB olan RAM’i  10 GB‘a kadar arttırırken, 12 GB RAM’i ise, 14GB‘a kadar arttırmanıza olanak tanır. Huawei bu yeni RAM teknolojisi sayesinde, telefonun performansını da uzun yıllarca ödün vermeden korumuş olacak.

Huawei tüketici grubu başkanı Richard, yeni teknolojinin, ortalama uygulama başlatılma hızını %50 olarak arttıracağını iddia ediyor. Örneğin Mate 30 Pro‘nun önbellekte ortalama 11 çalışan uygulaması varsa, Mate 40 Pro‘da bu sayı 16.6’a ya yükseliyor ve yaklaşık %50’lik bir artış gerçekleşiyor.

Aslında Huawei’nin bahsetmiş olduğu bu yöntem, yıllar öncesinde üçüncü taraf uygulamalar ile yapılabiliyordu. Hatta bizlerde geçmiş dönemlerde yavaş olan telefonlarımızı swap uygulamaları ile hızlandırabiliyorduk. Tabii bunun için yazılım hakkında bilmeniz gereken şeyler var. Örneğin ROOT olmadan swap işlemleri gerçekleşmiyordu. Çünkü sisteme direk müdahale edileceği için telefona ROOT atmanız gerekiyordu. Ancak Huawei, bizlerin yıllar önce denediği bu şeyi, daha modern hale getirerek yeni nesil telefonlarında sunmuş oldu. Bizimde düşüncelerimize göre bu teknoloji, Huawei telefonlarının daha uzun süre boyunca performansından ödün vermeden çalışmasına olanak tanıyacaktır.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.