Ana sayfa » Mobil » Huawei sevinçten uçuyor Sony sensör müjdesi verildi

Huawei sevinçten uçuyor Sony sensör müjdesi verildi

Huawei sevinçten uçuyor Sony sensör müjdesi verildi

Huawei’ye uygulanan yaptırımlar sonrasında Huawei Sony sensör için girişimlere başladı. Sonunda kamera sensörü için müjde geldi.

Huawei, şirketin geçen yıl Varlık Listesine girmesinin ardından Amerika Birleşik Devletleri tarafından kısıtlandı. Birkaç ay önce, Çin devine yeni yaptırımlar uygulandı ve yonga setleri de dahil olmak üzere birkaç gerekli bileşene erişimini kesti. Ancak şimdi, giderek daha fazla şirket, Huawei ile iş yapmaya devam etmek için ABD hükümetinden onay alıyor. En son geliştirmede, Sony ve Omnivision, Huawei’ye bileşen sağlama lisansları aldı. Artık Huawei Sony sensör kullanacak.

Rapora göre, kamera görüntüleme sensörleri sağlayan dünyanın önde gelen iki şirketi olan Sony ve Omnivision, Amerika Birleşik Devletleri’nden onay aldı ve artık ürünlerini Huawei Technologies’e gönderebiliyor.

Sony zarar

Sony, dünyanın önde gelen kamera görüntüleme sensörleri tedarikçisidir ve Omnivision, Samsung’un ardından üçüncü en büyük tedarikçidir. Omnivision’un merkezi Kaliforniya’da iken, şirket 2014 yılında Çin merkezli bir fon tarafından satın alındı.

Üst düzey kamera performansı, şirketin dünya çapındaki birinci sınıf Mate serisi ve P serisi akıllı telefonlarının başarısının arkasındaki faktörlerden biri olduğundan, bu gelişme Huawei için büyük bir rahatlama olabilir. Bu gelişme ile Huawei, gelişmiş kamera özelliklerine sahip akıllı telefonlar sunmaya devam edebilir.

Samsung Electronics ve SK Hynix gibi şirketler de dahil olmak üzere 300’den fazla ülke, Huawei ile iş yapmaya devam etmek için Amerika Birleşik Devletleri hükümetine özel bir lisans başvurusunda bulundu. Yakın zamanda, tedarik edilen bileşen şirketin 5G işiyle ilgili olmadığı sürece ABD’nin lisans verdiği ortaya çıktı.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.