Ana sayfa » Güncel Teknoloji Haberleri » Galaxy S21 Ultra beşli kamerası ile tekrardan görüldü

Galaxy S21 Ultra beşli kamerası ile tekrardan görüldü

Galaxy S21 Ultra beşli kamerası ile tekrardan görüldü

Samsung’un yeni nesil amiral gemileri ile ilgili sızıntılar gelmeye devam ediyor. Galaxy S21 Ultra şimdi de beşli kamera ile görüldü.

Yeni yıla doğru yaklaştıkça mobil sektörde de hareketlilik başladı. Dördüncü çeyrekte son kozlarını sergileyen akıllı telefon üreticileri, odaklarını şimdi de yeni amiral gemisi modellerine çevirdi. Bir süredir gündemde olan ve bekleyenlerine de merak duyduran Galaxy S21 serisi, yeni sızıntısıyla bugün tekrardan gündeme düştü. Yabancı basında beşli kamera tasarımı ile görülen Galaxy S21 Ultra  modeli, bizleri bu sefer şaşırtacak gibi duruyor.

Galaxy S21 Ultra son zamanlarda pek çok render görüntüleri ile sızdırıldı. Ancak ortaya çıkan bu render görüntüleri telefonun, dörtlü bir kamera kurulumu ile geleceğini ortaya koyuyordu. Şimdi çıkan sızıntılar ise buna bir lensin daha dahil edileceğini gösteriyor.

Yukarıdaki görsele göre S21 Ultra, arka sol üst köşeye yerleştirilmiş beşli kamera yapılandırması ile gelecek. Önceki sızıntılardan farklı olarak Samsung bu sefer, dörtlü lens yerine beşli kamera kurulumu ile karşımıza çıkıyor. Ancak beşinci modülün hangi işlevde kullanılacağı şu an için bilinmiyor.

Daha önceki bilgilerden yola çıkacak olursak S21 Ultra; Snapdragon 875 ve Exynos 2100 işlemciler ile donatılacak. Ek olarak ana kamera 108 megapiksel olacak ve 5.000 mAh’de pile yer verilecek.

Koreli üretici yeni amiral gemisinde ekran altı kamera teknolojisini kullanmayacak. Bunun yerine S20 serisindeki gibi delikli bir ekran tasarımını benimseyecek ve selfi kamerasını da bu ekranın içine entegre edecek.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.