PlayStation Ekim 29, 2020 10:00

PS5 satışları PS4 satışlarını katladı

PS5 satışları PS4 satışlarını katladı

Sony’nin yeni nesil oyun konsolu PS5, satış konusunda  selefi PS4’ü solda sıfır bıraktı. Sony’de bu yıl yüzler fazlasıyla gülecek.

Dünyanın en güçlü konsolu denilen Xbox Series X, rakibi karşısında ne yaparsa yapsın ağzıyla kuş bile tutsa başarısız olacak gibi görünüyor. Game Pass gibi bulunmaz bir nimeti kullanıma sunan Xbox’ın bu nesilde PS5 satışlarını geçmesi bekleniyordu. Ancak durum tam tersi şekilde gerçekleşti.

Bugün gelen bilgilere göre; PlayStation 4‘ün tam 3 ayda aldığı sipariş sayısını PlayStation 5 sadece 12 saatte almayı başardı. Dünyada en çok satan yeni nesil konsol unvanını eline alacak olan PlayStation 5, satışlar konusunda Xbox Series X’i fersah fersah geride bırakacak gibi görünüyor.

Türkiye’de her iki konsol da 8.299 TL‘den satışa sunulmuş durumda. Ancak her yerde Xbox Series X ve Series S’in stokları varken PlayStation 5 stokları anında tükendi. Ertesi gün tekrar stok açıldı ve tekrar dakikalar içerisinde PlayStation 5 stokları Türkiye eridi. Ülkemizde 1.000 dolara satılan konsol Amerika’da 499 dolara satılıyor. Bu yüzden Xbox ülkesi Amerika bile PlayStation 5’e yönelecek gibi görünüyor.

PS5

Microsoft oyun konusunda asrın hatasını yaptı ve konsol ile PC’yi birleştirdi. Bu yüzden PC’ye sahip olanların Xbox Series X alması için en ufak bir neden bulunmuyor. PC sahipleri konsol alacağı zaman tercihlerini PlayStation 5’ten yana kullanıyor. Microsoft bunun ceremesini de bu nesilde de çekecek gibi görünüyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.