Ana sayfa » Nokia » Nokia yazılım ve güvenlik güncellemesi konusunda lider

Nokia yazılım ve güvenlik güncellemesi konusunda lider

Nokia yazılım ve güvenlik güncellemesi konusunda lider

Counterpoint Research’ün araştırmasına göre; Nokia yazılım ve güvenlik güncellemesi konusunda lider konumda yer alıyor. İşte detaylar.

Pazar araştırma şirketi Counterpoint Research, akıllı telefonları yazılım, güvenlik, derleme kalitesi ve kurumlar tarafından önerilen cihazlar olmak üzere 4 kategoriye göre sıralayan; 2020 Güvenirlik araştırmasını yayınladı. Sürpriz bir şekilde Nokia yazılım ve güvenlik güncellemesi konusunda lider konumda yer almayı başardı.

İlk kategori olan yazılım, geçmişte Android cihazların korkulu rüyasıydı. Ancak, son zamanlarda Android gelişti ve bu kategorinin başında iki şirket yer aldı. Bu firmalar Nokia ve OnePlus oldu. İki firma da cihazlarının yüzde 100’ü Android 10’a güncellemesi ile zirvedeki yerini aldı.

Güvenlik yamalarıyla ilgili olarak ise; Nokia, tüm cihazlarının aylık güvenlik yamaları almasıyla bir süredir sıralamada başı çekiyor. Nokia, yapı kalitesi kategorisinde de başarılı oldu. Düşme etkisi, sert basınç, aşınma ve çizilme, nem ve sıvı gibi birçok alt kategoride sürekli olarak küresel ortalamadan daha iyi puan aldı.

Nokia yazılım

Counterpoint Research Başkan Yardımcısı ve Araştırma Direktörü Peter Richardson; arka arkaya ikinci yıldır Nokia telefonları, en kapsamlı yazılım ve güvenlik güncellemelerini sağlama konusunda sıralamamızda üst sıralarda yer aldı ve kurumsal kullanım için önerilen en yüksek portföy payına sahip oldu. Bu Nokia için inanılmaz büyük bir başarı ifadesini kullandı.

Nokia’nın son yıllarda amiral gemisi modeli üretmemesi çok eleştirilmişti. Ancak yazılım konusunda Nokia, Samsung, Xiaomi ve Huawei gibi dev isimleri alt etmeyi başarmış gibi görünüyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.