Ana sayfa » Mobiroller » iPhone 13 dahili hafızası ile piyasaya damga vuracak

iPhone 13 dahili hafızası ile piyasaya damga vuracak

iPhone 13 dahili hafızası ile piyasaya damga vuracak

Apple geçtiğimiz günlerde iPhone 12’yi tanıttı ve artık iPhone 13 için kolları sıvamaya başladı. Hatta ilk sızıntılarda siftahını yaptı.

Akıllı telefon pazarının önde gelen şirketlerinden Apple, geride bıraktığımız günlerde merakla beklenen iPhone 12 serisini tanıttı. Özellikleriyle ve tasarımı ile piyasaya damga vuran bu telefonlar, fiyatıyla da bizleri şaşırtmayı başardı. Şimdi ise gözler bir sonraki iPhone 13 modeline çevrildi. Hatta bununla ilgili de ilk sızıntılar gelmeye başladı.

Hatırlarsınız Apple, 2018 yılında piyasaya sürdüğü iPhone XS modelinde maximum 512GB dahili depolama alanına yer vermişti. Bu yıl piyasaya sürülen iPhone 12 modelleri de aynı şekilde, 512GB’a kadar bellek yapılandırmalarıyla satışa çıkarıldı. Ancak dev üretici önümüzdeki yıl büyük bir değişikliğe gidebilir. Sızıntılarıyla bilinen ve pek çok tahmininde de bizleri yanıltmayan Jon Prosser’in iddialarına göre, önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek olan iPhone 13 modellerinde 1TB dahili hafızaya yer verilecek.

Aslında bir akıllı telefonda 512GB depolama alanı olması, yetiyor da artıyor bile. Ancak gelişen teknoloji ve üst düzey kameralarla çekilen fotoğraf ve videolar, dahili depolamanın çabuk dolmasına sebep olabiliyor. Bu nedenle de gelecek yıl piyasaya sürülecek olan iPhone 13 modelinde, 1TB dahili hafızaya yer verilmesi kulağa oldukça hoş geliyor.

Bildiğiniz üzere Apple, yeni teknolojileri diğer şirketlere nazaran daha geç kullanmaya başlıyor. Yani demek istediğimiz şu ki, piyasada bulunan amiral gemilerinin çoğu 8K video çekmeyi şu anda destekliyor. Aynı şekilde gelecek yıl piyasaya sürülmesi beklenen iPhone 13′de 8K ya da daha yüksek çözünürlüklü videoları destekleyebilir. Bu yüzden de şirket, dahili hafıza kapasitesinde büyük bir değişikliğe gidebilir.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.