Mobil Ekim 27, 2020 9:56

TCL Fransa markası mı? TCL basın açıklaması ile konuyu açıkladı

Sosyal medyada dolaşan TCL Fransa markası iddialarına TCL Türkiye cevap verdi. İşte firma tarafından yayınlanan basın açıklaması...
TCL Fransa markası mı? TCL basın açıklaması ile konuyu açıkladı

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan Fransız mallarına boykot çağrısı yapıldı. Bu çağrı sonrasında sosyal medyada TCL ve Alcatel markalarına da boykot yapılması gerektiği belirtildi ama durum pekte öyle değil. Zira hem TCL hem de Alcatel markaları Nokia’nın alt markaları ve bildiğiniz üzere de Nokia, Çinli bir grup tarafından yönetiliyor.TCL Fransa markası” açıklamalarından sonra marka bugün bir basın bülteni yayınladı.

TCL Türkiye bugün bir açıklama yaparak bu durumu net bir şekilde açıkladı. Yapılan basın açıklamasını harfiyen sizlerle paylaşıyoruz. Bu şirketlerde çalışan insanların da ekmek yediğini unutmamak gerekiyor. Bundan dolayı da yapılan açıklamalar ve hedef göstermelerde daha dikkatli olmamız gerektiğinin de altını çizmek gerekiyor.

Çeşitli basın mecraları tarafından yayınlanan haberler ve yapılan bir takım sosyal medya paylaşımlarında Alcatel markasına, “Boykot edilecek Fransız markaları” ve benzeri başlıklı listelerde yer verildiğine tanık olmuş bulunmaktayız. Alcatel, teknoloji ve tüketici elektroniği şirketi Nokia’nın tescilli markası olup, kullanım lisansı merkezi Çin’de bulunan ve bir Çin markası olan TCL Communication Technology Holdings Limited’e aittir. Şirketimizin Fransa devletiyle herhangi bir bağı bulunmamaktadır. Alcatel markası ile ilgili asılsız haberlere itibar edilmemesini önemle rica ederiz.
 
Kullanım lisansı TCL Communication Technology Holdings Limited’e ait Alcatel markasına ilişkin yanlış ve yanıltıcı paylaşım yapan mecralara karşı yasal yollara başvurma seçeneğini de değerlendirmekteyiz.
 
Kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.