Mobil Ekim 27, 2020 16:00

PUBG PS5 ve Xbox Series X’e ne zaman gelecek?

PUBG PS5 ve Xbox Series X’e ne zaman gelecek?

PUBG PS5 ve Xbox Series X için göz kırptı. Yeni nesil oyun konsollarında PUBG’yi bakalım ne zaman ve kaç FPS oynayabileceksiniz?

Yeni nesil için artık geri sayım başladı. 4 hafta sonra satışa sunulacak olan yeni nesiller için bugün müjdeli bir haber geldi. PUBG PS5 ve Xbox Series X konsollarına ne zaman gelecek sorusu bu haber ile yanıt bulmuş oldu. PlayStation 5 ve Xbox Series X/S alan oyuncular yeni nesil konsolların çıkışı ile PUBG‘yi oynayabilecek.

PUBG, Xbox Series X/S için 10 kasım tarihinde, PlayStation 5 için 12 Kasım tarihinde ve tüm dünyada 19 Kasım tarihinde oynanabilir olacak. Peki, yeni nesilde oyun kaç FPS oynanacak? Bildiğiniz gibi son güncelleme ile sadece PS4 Pro ve Xbox One X‘te 60 FPS’te PUBG oynamak mümkün hale gelmişti. Yeni nesilde hem daha iyi grafikler ile 60 FPS oynanabilecek.

Ancak! 60 FPS Xbox Series X’te sabit olacakken, PlayStation 5‘in gücünden dolayı 60 FPS’e kadar olacak. Yani PlayStation 5 sahipleri biraz daha düşük kare hızları ile PUBG‘yi oynayabilecek.

PUBG PS5

İki nesil arasındaki 2 TFLOPs‘luk farkın konsolun çıkışında bile bu kadar fark yaratması pek hayra alamet değil. Muhtemelen 3-4 yıl sonra PlayStation 5 Pro adında bir cihazı göreceğiz. Çünkü Xbox Series X ile yaşanacak grafik, çözünürlük ve FPS farklı başka türlü kapanmaz.

Son olarak her iki nesilin Türkiye’de 8.299 TL‘ye satıldığını belirtelim. Bu fiyatların çok iyi olduğunu zam gelmeden almanızı tavsiye ettiğimizin altını çizelim.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.