Mobil Ekim 27, 2020 19:00

iPhone 13 ve Apple A15 Bionic ile ilgili ilk bilgiler sızdı

Bugün ortaya çıkan bilgilere göre iPhone 13 ve iPhone 13'ün yonga seti Apple A15 Bionic ile ilgili ilk bilgiler de ortaya çıkmış oldu...
iPhone 13 ve Apple A15 Bionic ile ilgili ilk bilgiler sızdı

Apple iPhone 12 satışlarına başladı ve kullanıcılar da telefonlara hücum etmeye başladılar. Apple, yeni nesil iPhone 12‘de 5 nanometre üretim sürecine sahip A14 Bionic yonga setini kullandı. Bu da dünyanın ilk 5 nanometre üretim sürecine sahip yonga seti oldu. iPhone 12 Türkiye pazarına hangi fiyatlardan girecek? Bunu hep birlikte göreceğiz ama iPhone 12 gelmeden iPhone 13 ve Apple’ın iPhone 13‘te kullanacağı yonga seti Apple A15 Bionic yonga seti ile ilgili bilgiler bugünden ortaya çıktı.

China Times, Apple A15 Bionic‘in TSMC tarafından üretileceğini doğruladı. Yeni nesil yonga seti yine  5 nanometre üretim sürecine sahip olacak ama bu sefer N5P kullanılarak yeni yonga seti üretilecek. Apple A15 Bionic‘in seri üretiminin önümüzdeki yılın üçüncü çeyreğinde başlaması bekleniyor. Zira Apple bu yıl olduğu gibi geç kalmak istemiyor. Pandemi’nin nasıl devam edeceği de halen belirsizliğini koruyor.

iPhone 12 çentik

Son zamanlarda, TSMC‘nin 5 nanometre üretim sürecini tamamen Apple‘ın A14 yonga setini yapabilmek için kullandığını biliyoruz. İşte bu yüzden de Qualcomm 5 nanometre üretim sürecine sahip Snapdragon 875 yonga setinin üretimini Samsung‘a yaptırmak durumunda kaldı. TSMC‘nin toplam gelirinin neredeyse beşte birinin Cupertino merkezli teknoloji devi Apple tarafından geldiği de biliniyor.

iPhone 13‘ün ise yine çentik tasarımına devam edeceği de gelen bilgiler arasında. Bakalım iPhone 12 satışları nasıl gidecek?

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.