Ana sayfa » iPhone » iPhone 12 Türkiye karaborsa fiyatı belli oldu

iPhone 12 Türkiye karaborsa fiyatı belli oldu

iPhone 12 Türkiye karaborsa fiyatı belli oldu

iPhone 12 Türkiye karaborsa fiyatları belli olmaya başladı. Yurtdışından getirilen iPhone 12’ler cep yakan komik rakamlara satılıyor.

iPhone 12 modelleri Amerika ve belli başlı Avrupa ülkelerinde geçtiğimiz hafta resmi olarak satışa sunuldu. iPhone 11‘den sanki çok fazla yenilik sunuyormuş gibi kapış kapış satılan bu telefonlar Türkiye pazarına da resmi olmayan bir şekilde girmeye başladı. Ülkemizdeki alışveriş sitelerinde iPhone 12 Türkiye karaborsa fiyatı ile satılmaya başlandı bile. Peki, yurtdışından gelen bu cihazlar için ne kadar ücret talep ediliyor?

iPhone 12’yi yurtdışından getirenler IMEI kaydı olmadan bu telefona 11.000 TL’den 16.000 TL’ye kadar fiyat biçmiş durumda. Eğer gözü kararttınız diyelim 2 yıllık yerine 1 yıllık Apple garantisini kabul ettiniz ve resmi fiyattan 5.000-6.000 TL daha fazla ödemeyi göze aldınız diyelim, bir de 1.838 TL‘ye IMEI kaydı yaptırmanız gerekeceğini belirtelim.

Bu fiyatlar iPhone 12 için geçerli. Pro modellere geldiğimizde işler daha da çirkinleşiyor. iPhone 12 Pro için 18.000 TL ve Pro Max için 20.000 TL gibi oldukça komik fiyatlar istenmeye başlandı. Size tavsiyemiz 1 ay daha bekleyin ve iPhone 12’yi alacaksanız Türkiye’den 2 yıl garanti ile daha uyguna alın.

iPhone 12 Türkiye karaborsa

Gerçi şu an daha uygun dememiz pek mantıklı olmayabilir. Zira Apple Türkiye henüz kurdaki çıkıştan dolayı bir fiyat belirlemedi. Kim bilir belki bu karaborsa fiyatı dediğimiz fiyatlar resmi fiyatlar olur. Kimse bilemez. 1 ay daha bekleyip resmi fiyatların açıklanması herkesi üzebilir.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.