Google Stadia Ekim 27, 2020 18:00

Apple iOS için Stadia Tarayıcısı “Stadium” Kapanıyor.

Artık Apple iPhone ve iPad cihazlarınızda Google Stadia servisini kullanamayacaksınız. Stadia Stadium Tarayıcısı kapanıyor.
Apple iOS için Stadia Tarayıcısı “Stadium” Kapanıyor.

Bu ayın başlarında, Apple yönergelerine rağmen iPhone‘unuza Stadia servisini kurmanın akıllıca bir yolu bulunmuştu. “Bir oyun akışı hizmeti aboneliğinde sunulan oyunların doğrudan App Store‘dan indirilmesi gerekir, çünkü aksi durumda abone olmayan müşterilere dezavantaj sağlayabilir. ” Çözüm, bağımsız geliştirici Zach Knox‘tan Stadium adı verilen ücretsiz bir tarayıcı biçiminde geldi.

Bu uygulama, kullanıcıların Google Stadia hesaplarına giriş yapmalarına ve oyunları doğrudan kitaplıklarından oynamalarına olanak tanıyor. Tarayıcı, iOS 14.0 veya sonraki sürümlere sahip herhangi bir iOS cihazında çalışıyor ve Bluetooth oyun denetleyicileri için destek sunuyordu. Görünüşe göre Stadium‘un App Store‘daki günleri sayılı. Zach, Twitter‘da Apple‘ın uygulamasını App Store‘dan sileceğini çünkü Apple‘ın 2.5.1 yönergesini ve Geliştirici Lisans Sözleşmesi’nin 3.3.1 bölümünü ihlal ettiğini açıkladı.

Apple’ın Zach’in tarayıcısında hoşlanmadığı şey, yerel GameController çerçevesine eklenen genişletilmiş WebKit idi. Meslekten olmayan kişilerin terimleriyle – Bluetooth denetleyici desteği. Ancak Zach, Stadyum tarayıcısını geri getirmeye kararlı gibi. Geliştirici, konuyla ilgili daha fazla haberin geleceğini belirten “Burayı takipte kal” yazan bir tweet attı. Stadium‘un Apple yönergelerine uyması için bir şans, genişletilmiş Bluetooth kumanda desteğini bırakmak ve bunun yerine Stadia’nın kendi kumandası için destek sağlamaktır. Konuya göz kulak olacağız ve gelişmeler hakkında sizleri bilgilendireceğiz. Bizi takipte kalın.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.