Spotify Ekim 26, 2020 21:30

Spotify Uygulamasında Artık Google Hesabınızla Oturum Açabilirsiniz.

Spotify Android uygulaması sonunda Google hesabınızı kullanarak oturum açmanızı sağlıyor. Artık giriş yapmak daha kolay olacak...
Spotify Uygulamasında Artık Google Hesabınızla Oturum Açabilirsiniz.

Google Play Müzik‘in ölümü başladığında Spotify, fırsattan istifade Google hesap sahiplerinin kaydolmasını biraz daha kolaylaştırmak için kolları sıvadı. Yeni özellik, Spotify‘da oturum açmanızı her zamankinden daha kolay hale getiriyor. Spotify‘ı kullanmak için artık bir Google hesabı girişi kullanabilirsiniz.

Bir Android telefondan veya tabletten Spotify‘da oturum açmak isterseniz, bunu bir Google hesabı kullanarak yapabileceksiniz. Yakın zamanda yayınlanan bir destek sayfasının zamanlamasına göre, bu özelliğin son 24 saat içinde yaygın olarak kullanıma sunulduğu görülüyor. Geleneksel bir hesap yerine Spotify için bir Google hesabı girişiyle, kendinizi başka bir şifreden kurtarabileceksiniz. Bununla birlikte, entegrasyonun bunun dışında doğrudan bir faydası yok ve da ek güvenliği yok.

Spotify_1

Spotify_1

Söyleyebileceğimiz kadarıyla, bu özellik artık Android ve web‘de yayında, ancak iOS veya Windows istemcilerinde değil. Bu yeni giriş yönteminden yararlanmayı planlıyorsanız, bu dikkatli olmanız gereken bir konu. Dikkate değer başka bir şey de, halihazırda var olan geleneksel bir hesaptan bu yeni Google giriş seçeneğine erişemeyeceksiniz. Yani Şu anda mevcut bir Spotify hesabını Google‘a bağlayamazsınız.

Spotify‘ın Android uygulamasını açtığınızda, artık yıllardır kullanılabilen “Facebook’la Devam Et” seçeneğinin üzerinde bir de “Google ile devam et” seçeneğini göreceksiniz. Ancak özellik için destek sayfasında belirtildiği gibi, şu anda mevcut hesabınızı Google’a bağlayamıyorsunuz.

Spotify e-posta adresiniz Google e-posta adresinizle aynıysa, bunun yerine e-posta adresiniz ve şifrenizle giriş yapmanız istenir. Spotify e-posta adresiniz Google e-posta adresinizden farklıysa, Google ile kaydolmayı seçerseniz yeni bir hesap oluşturacaksınız.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.