Ana sayfa » Android » Samsung, S Pen kalemini baştan aşağı yenileyecek

Samsung, S Pen kalemini baştan aşağı yenileyecek

Samsung, S Pen kalemini baştan aşağı yenileyecek

Samsung, Note ailesi ile birlikte tanıdığımız S Pen kalemini baştan aşağı yenileyecek. Hem de bakın hangi telefonla…

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, yeni nesil amiral gemileri Galaxy S21 serisi için çalışmalarını sürdürüyor. Cihazların hangi özelliklerle geleceği hala tartışma konusuyken, gündeme bir de S Pen kalemi eklendi. Bildiğiniz üzere Samsung, yeni nesil amiral gemileri ile Note serisini bitirmeyi düşünüyor. Yani eldeki kaynaklar ve söylentilerde bunu doğruluyor. Şimdi ise bazı sızıntılar, S Pen’in baştan aşağı yenileceğini ortaya koyuyor.

Hatırlarsınız geçtiğimiz aylarda piyasaya sürülen Galaxy Fold 2‘nin, S Pen kalemi ile geleceği söyleniyordu. Ancak Samsung bunu çeşitli sebeplerden dolayı gerçekleştirmedi. Şimdi ise ortaya çıkan haberlere göre Koreli üretici, Galaxy Fold 3 modeliyle birlikte stylus desteğini getirecek. Ancak bunu gerçekleştirmek içinde kalemi baştan aşağı yenilemesi gerekecek.

Galaxy Notes serisi; elektromanyetik rezonans ve uygun fiyata düşük gecikme sunan pasif bir kalem kullanıyor. Bu sebepten ötürü de Note serisinde kullanılan kalemin, Ultra ince camlarda kullanılması oldukça zordur. Galaxy Fold 2 modelinde SPen kaleminin olmamasının temel sebebi de budur.

Şimdi ise bazı raporlar, Samsung’un  aktif elektrostatik çözüme sahip yeni bir S Pen üzerinde çalıştığını gösteriyor.  Bu teknoloji, imlecin yanlış hizalanması ve titreme gibi bazı sorunları ortadan kaldırmaya olanak tanıyacak. Yani diğer bir söyleyişle ideale yakın doğruluk ve eğim tanıma sunacak.

Buna ek olarak Samsung, kalem ucunun basıncına dayanabilmesi için UTG camının kalınlığını da  30 mikrondan 60 mikrona çıkarak. Tabii ki bu tür konuları konuşmak içinde biraz zamana ihtiyaç olacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.