Ana sayfa » Mobil » Huawei katlanabilir telefon çeşitliliğini arttırıyor; daha uygun fiyatlı!

Huawei katlanabilir telefon çeşitliliğini arttırıyor; daha uygun fiyatlı!

Huawei katlanabilir telefon çeşitliliğini arttırıyor; daha uygun fiyatlı!

Çin’in güçlü akıllı telefon üreticilerinden biri olan Huawei, yeni katlanabilir telefonunu uygun fiyatlı yapabilir! İlk patent alındı!

Son zamanlarda birçok insanın dikkatini çeken ve çeşitli üreticiler tarafından hayata geçirilen katlanabilir telefonlar, maliyet tarafında hem tüketici için, hem de üretici için sıkıntı arz ediyor. Öyle ki katlanabilir ekran ve menteşenin yanı sıra arka tarafa ekstra bir ekran koymak, cihazın fiyatını doğrudan etkilediğinden kimi katlanabilir telefon modellerine 40.000 TL dolaylarından ulaşabiliyoruz. Huawei ise bu durumu bir nebze de olsa değiştirecek olan yeni katlanabilir telefon üzerinde çalışmalara başladı, ilk patenti ise bugün aldı.

Şubat 2019‘da Mate X modelini, katlanabilir yapısı ile birlikte tanıtan ve Kasım ayında bu telefonu satışa sunan Huawei, bu cihazın daha düşük donanımlı bir sürümünü tahmin edebileceğiniz üzere daha uygun bir fiyata sunmayı hedefliyor. 2400 dolar dolaylarında bir fiyat ile Mate X cihazını satışa çıkartan üretici, yeni telefonunu dikine katlanır yapıda kılacak. Yani yeni telefon; Mate X tarzında değil, Motorola Razr tarzında olacak. Bunun dışında arka tarafta ikili kamera kurulumuna sahip olacağı görülen katlanabilir telefon, muhtemelen ekrana gömülü ön kamerayı da beraberinde getirecek.

5G desteğine de sahip olacağı söylenen yeni telefon, henüz patent aşamasında olduğundan bilinmezlikler ile dolu. Kim bilir, belki de bu telefon sadece patentte kalır; uygun (!) fiyatlı katlanabilir telefon bir süre daha bizlerden uzak olur. Bekleyeceğiz, göreceğiz…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.