Ana sayfa » WhatsApp » WhatsApp Uygulamasına Yüz Tanıma Geliyor! Ama Her Cihaza Değil…

WhatsApp Uygulamasına Yüz Tanıma Geliyor! Ama Her Cihaza Değil…

WhatsApp Uygulamasına Yüz Tanıma Geliyor! Ama Her Cihaza Değil…

Android için WhatsApp yakında yüzünüzle kilidi açmanıza izin verebilir. Ancak bu özellik sadece tek bir işletim sisteminde kullanılabilecek.

WhatsApp, Android‘de kimlik doğrulama yöntemi olarak yüz tanıma kilidi desteği eklemeye çalışıyor. En son beta sürümüne sahip olsanız bile özellik şu anda etkinleştirilemez çünkü henüz yayınlanmış değil.

Özellik şu anda geliştirme aşamasında ve yakında kullanıma sunulması beklenmekte. WhatsApp ayrıca yakında cevapsız grup aramaları için bildirimler göstermeye başlayacak. WABetaInfo‘dakiler tarafından en son WhatsApp beta v2.20.203.3 sürümü APK’sının sızdırılması, uygulamanın yakında Android‘de yüz kilidi açma desteği ekleyebileceğini ortaya çıkardı.

"<yoastmark

Yukarıdaki ekran görüntüsünde görülebileceği gibi, “Parmak İzi Kilidi” ayarı, özellik kullanıma sunulduğunda “Biyometrik Kilit” olarak yeniden adlandırılacak. Mevcut parmak izi kilidine benzer şekilde, yaklaşan özellik, yüz tanıma kilidini destekleyen cihazlara sahip kullanıcıların sohbetlerini gizli tutmalarına izin verecek.

Çoğu Android telefon parmak izi tarayıcılarla donatılmış olsa da, Google‘ın Pixel 4 gibi birkaç cihaz, biyometrik kimlik doğrulamanın tek yolu olarak 3D yüz tanıma sunar. Yüz tanıma kilidi desteğinin yanı sıra, WhatsApp yakında kullanıcılara arama sona ermediği sürece cevapsız grup aramalarına katılmaları için bir uyarı göstermeye başlayacak. Her iki özellik de şu anda geliştirme aşamasında, ancak gelecekteki bir güncellemede kullanıcılara sunulması beklenmekte.

Bu haftanın başlarında açıklandığı gibi uygulama, sesli ve görüntülü aramalar için destek ekleyerek web istemcisini daha bağımsız hale getirmeyi planlıyor. Özelliğin önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulması muhtemel.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.