Ana sayfa » Güncel Teknoloji Haberleri » Mate 40 Pro Kirin 9000 ile bu testte de herkesi ezdi geçti!!! Rakipsiz!

Mate 40 Pro Kirin 9000 ile bu testte de herkesi ezdi geçti!!! Rakipsiz!

Mate 40 Pro Kirin 9000 ile bu testte de herkesi ezdi geçti!!! Rakipsiz!

Huawei’nin dün tanıttığı Mate 40 Pro, DxOMark liderliğinden sonra şimdi de Al Benchmark testlerinde zirveye hakim oluyor.

Çinli teknoloji devi Huawei’nin, Mate 40 serisini tanıtmasının ardından henüz daha bir gün geçti. Ancak aylardır beklenen bu telefonlar; hem kamera, hem de genel performans açısından beklediğimize değdi. iPhone 12 katili olarak gösterilen Mate 40 serisi, lansmandan hemen sonra DxOMark kamera testlerinden geçti. Bu testlerde göstermiş olduğu performans ile zirveye oturan Mate 40 Pro, ezeli rakibi Mi 10 Ultra modelini de tahtından etmeyi başardı. Şimdi ise bu cihaz, aynı performansı Al Benchmark testlerinde de gösteriyor.

Zürih Teknoloji Üniversitesi tarafından oluşturulan popüler AI Benchmark sıralamasında Mate 40 Pro, Kirin 9000 ile birinci olmayı başardı. Bu kıyaslama platformu; akıllı telefonlarımızın  yapay zeka kullanan uygulamalardaki yeteneklerini test etmekle görevlidir.

Kirin 9000 serisi; 5nm’lik süreçten geçen 5G’li bir yonga setidir. Şirket bu yonga setini kullanan Mate 40 serisinin, 36 ay boyunca performansından ödün vermeden sorunsuzca çalışacağını vaat ediyor.

En hızlı işlemci sıralamasına bakacak olursak Kirin 9000, MediaTek Dimensity 1000 Plus‘ı geride bırakarak, % 60‘lık bir farkla (148) birinci olmayı başardı.

Diğer yandan  en hızlı Android akıllı telefonların derecelendirmesine bakarsanız, Mate 40 Pro yukarıdaki sonucu burada da tekrar ediyor. 216,6 puan alan bu telefon, 135,3 puan alan Redmi K30 Ultra‘yı geride bırakarak zirveye oturmayı başarıyor.

Kirin 9000 yonga seti, daha önceden de belirttiğimiz gibi Apple’ın A14 yonga setinden bile %30 daha hızlı. Bu yüzden de Mate 40 serisinin şu an için ezeli hiçbir rakibi görünmüyor; tek kelime ile mükemmel.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.