Ana sayfa » iPhone » Apple’dan güldüren iPhone 12 kılıf hatası!

Apple’dan güldüren iPhone 12 kılıf hatası!

Apple’dan güldüren iPhone 12 kılıf hatası!

Apple, iPhone 12 kılıf hatası ile gündeme geldi. Hoparlör delikleri olmayan kılıflar kullanıcıları mağdur etti. İşte güldüren olayın detayı.

Apple, bildiğiniz gibi geçtiğimiz hafta iPhone 12’lerini tanıtmıştı. Aksesuar satmayı çok seven Apple, MagSafe adını verdiği bir teknolojiyi de bu modeline dahil etmişti. MagSafe uyumlu iPhone 12 kılıf satan Apple, bugün güldüren bir sorun ile karşımıza çıktı.

Apple Store’dan satın alınan ve iPhone 12 ile uyumlu olan bazı kılıfların hoparlör ve mikrofon delikleri olmadan gelmesi kullanıcıları çıldırttı. 59.99 dolara kılıf alan ve telefon ile tam uyumlu olmayan kılıflardan sonra müşteriler soluğu Apple destekte aldı. Apple desteğe sorununu bildiren kullanıcılara yeni kılıf gönderileceği bu sorunun üretim hatasından kaynaklandığı bilgisi paylaşıldı.

Phone 12 kılıf

Türkiye’de 399 TL‘ye satılan bu kılıfların telefon ile uyumlu olmaması kabul edilebilir bir şey değil. Neyse ki Apple müşteri memnuniyeti konusunda nam saldığı için ücretsiz olarak yeni kılıf göndermeyi kabul etmiş.

Hatalı üretilen bu kılıfların nerede üretildiği konusunda şimdilik bir açıklama gelmedi. Ancak yine de Apple gibi büyük bir firmanın güldüren bir hata ile gündeme gelmesi maalesef ki üzücü. Eğer kullanıcılar bu kılıfları kullanmaya çalışsa belli bir süreden sonra hoparlör ve mikrofon delikleri olmadığı için sorun yaşayabilirlerdi.

Türkiye’de henüz iPhone 12’lerin fiyatı açıklanmadı. Böyle giderse muhtemelen iPhone 12 mini bile 7.999 TL‘den satılacak. Bir an önce Apple Türkiye’nin Hindistan ve Çin’de uyguladığı özel fiyatlandırma politikasını ülkemizde de başlatması gerekiyor. Aksi durumda telefon satışları dibi görecek.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.