Güncel Teknoloji Haberleri Ekim 22, 2020 10:00

Windows 10 için ciddi bir güncelleme hatası daha geldi!

Geçtiğimiz günlerde Windows 10 kullanıcıları tarafından bilgisayarlarına izinsiz bir şekilde güncelleme yapıldığı yönünde şikayetler geldi.
Windows 10 için ciddi bir güncelleme hatası daha geldi!

Güncellemeler faydalı olduğu kadar bazen çeşitli sorunlara da yol açabiliyor. Sistemdeki bazı hataları düzeltmek veya yeni özellikler eklemek için güncelleme yapmak oldukça faydalı. Microsoft tarafından Windows 10 kullanıcıları için son yapılan güncelleme bir çok soruna yol açtı ve bazı bilgisayarlarda çökme ve veri kaybına yol açtı. Kullanıcılar tarafından gelen son şikayet ise güncellemelerin izinsiz bir şekilde bilgisayarlarına yüklendiği belirtiliyor.

Windows 10 güncelleme seçeneği sunmadan yükleme yapmaya başladı!

Kullanıcıların gelen şikayete göre güncelleme yapıldıktan sonra bilgisayarın zorunlu bir şekilde reset atılması isteniyor. Reset işlemi dışında daha sonra yeniden başlat seçeneği de bulunmadığı kullanıcılar tarafından gelen diğer bir şikayet. Ayrıca güncelleme yapan kullanıcıların bildirdiği diğer bir şikayet ise; Office web paketinin cihaza izinsiz bir şekilde yüklenmesi. Kullanıcılar tarafından cihaza izinsiz bir şekilde Office web paketinin yüklenmesi ve zorunlu olarak cihazın yeniden başlatılması ciddi bir sorun oluşturmuş durumda. Bilgisayarlarını iş amaçlı olarak kullananlar güncelleme sırasında açılış süresinin uzun olmasından dolayı bu durumdan oldukça şikayetçi.

Windows 10

Microsoft tarafından yapılan güncellemeler bugüne kadar opsiyonel bir şekilde yapılıyordu. Kullanıcı istediğinde güncellemeleri yapıyor gerektiğinde cihazını yeniden başlatıp güncelleme işlemini tamamlıyordu ve bu sorunlar olmuyordu. Bakalım gelen şikayetleri Microsoft değerlendirip bir sonraki güncellemede konu ile ilgili düzeltme yapacak mı bekleyip göreceğiz.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.