Ana sayfa » Windows » Windows 10 Ekim 2020 güncellemesi fişek atıyor!

Windows 10 Ekim 2020 güncellemesi fişek atıyor!

Windows 10 Ekim 2020 güncellemesi fişek atıyor!

Microsoft, yenilikler ile dolu Windows 10 Ekim 2020 güncellemesini yayınladı. Bu güncelleme sistemi komple yeniliyor.

Yazılım devi Microsoft, Windows 10’a yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Microsoft uzun zamandır beklenen Windows 10 Ekim 2020 güncellemesini yayınladı. Bu güncelleme sisteme yepyeni özellikler ekliyor. Başlangıç> Ayarlar >Güncelleştirme ve Güvenlik >Windows Update bölümünden yükleyebileceğiniz bu güncelleme bakalım en gibi yenilikler sunuyor?

Windows 10 Ekim 2020 güncellemesi ile gelen yenilikler

Yeniden tasarlanan Başlat menüsü, uygulamalar listesindeki logoların arkasındaki düz renkli arka plakaları kaldıran ve döşemelere tek tip, kısmen şeffaf bir arka plan uygulayan daha akıcı bir tasarıma sahip oluyor. Bu tasarım, simgeleriniz için, özellikle Office ve Microsoft Edge için Akıcı Tasarım simgelerinin yanı sıra Hesap Makinesi, Posta ve Takvim gibi yerleşik uygulamalar için yeniden tasarlanmış simgeler için özel bir sahne oluşturuyor.

Microsoft Edge’de sekmeler arasında ve Windows 2.0’da açık pencereler arasında geçiş yapmanızı sağlayan ALT + TAB (görev değiştirici) özelliğini kullanıma sunuluyor.

Toast bildirimlerinde artık uygulamanın logosu bildirimin sol üst köşesinde bulunuyor. Böylece bildirimin nereden geldiğini görebilirsiniz.

Önceden, 2’si 1 arada bir aygıttaki bir klavyeyi çıkardığınızda, Tablet Moduna geçmek isteyip istemediğinizi soran bir uyarı mesajı görüntülenirdi. Evet’e dokunursanız, Tablet Moduna geçerdiniz. Güncelleme ile artık tablet moduna bilgisayarınız otomatik olarak geçecek.

Ekranınızın yenileme hızını değiştirerek size daha yumuşak bir hareket sağlayabiliyorsunuz. Bu değişiklik, Ayarlar> Sistem> Ekran> Gelişmiş Görüntü ayarlarında yer alıyor. Tabii bunun için yüksek tazeleme hızına sahip monitör kullanmanız gerektiğini belirtelim.

Chromium tabanlı Microsoft Edge tarayıcısı artık varsayılan tarayıcı olarak geliyor. Bunu dilerseniz daha sonra değiştirebiliyorsunuz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.