OnePlus Ekim 22, 2020 17:00

OnePlus 9 Tanıtım Tarihi Sızdırıldı! Normalden Daha Erken…

OnePlus, 2021 OnePlus 9 amiral gemisi serisini Samsung, Xiaomi ve diğer rakiplerle karşı karşıya gelmek için normal tarihinden daha önce...
OnePlus 9 Tanıtım Tarihi Sızdırıldı! Normalden Daha Erken…

OnePlus 8T, 120Hz AMOLED panelli, 65W hızlı şarjlı ve yeni bir tasarıma sahip özellikleriyle piyasaya çıktı. OnePlus şimdi 2021 amiral gemisi portföyüne odaklanmak için vites değiştiriyor ve OnePlus 9 modeli için hazırlanıyor.

OnePlus genellikle numaralı amiral gemilerini Mayıs ayında piyasaya sürüyor. Ancak bu yıl OnePlus 8 serisini 14 Nisan‘da tanıttı ve telefonlar 29 Nisan‘dan itibaren satışa sunuldu. 2021 için şirket, OnePlus 9 serisini de daha erken piyasaya sürmek istiyor.

OnePlus 8T

OnePlus 8T

OnePlus 9 serisi tanıtım tarihi

OnePlus, OnePlus 9 için henüz bir çıkış tarihini belirlemedi, ancak içerideki bilgi kaynaklarından sızdırılan bilgiler, lansman etkinliğinin Mart ortalarında bir süre için planlanacağını gösteriyor. OnePlus, 2021 amiral gemisi için erken bir lansman yapmayı düşünen tek şirket değil. Samsung ayrıca Galaxy S21 serisini Ocak ayında, normal Şubat sürüm penceresinden tam altı hafta önce piyasaya sürecek.

OnePlus‘ın Mart ayında OnePlus 9‘u piyasaya sürmek istemesi mantıklı; Bunu yapmak, sonbaharda bir ara döngü ortası yeni cihazlar görünmeden önce mağaza raflarında daha fazla zaman kazandırır. OnePlus 9‘un Mart ayında piyasaya sürülmesi, OnePlus‘ın 2021 amiral gemisini Samsung, Xiaomi ve diğerlerinin beğenilerine karşı daha etkili bir şekilde konumlandırmasına da olanak tanıyor.

Erken bir lansman, OnePlus’ın OnePlus 9’u Galaxy S21’e karşı daha iyi konumlandırmasını sağlar.

OnePlus 9‘un dahili donanımı hakkında spekülasyon yapmak için henüz çok erken. Ancak OnePlus Qualcomm‘un yakında çıkacak olan 5nm yonga seti Snapdragon 875‘ten yararlanacak. 9 serisindeki diğer ürünler de aynı şarj standardını sunacak. Ayrıca IP68 su geçirmezlik, kablosuz şarj ve kameraların yükseltmelerini de görmeliyiz.

Hızlandırılmış lansmanın, döngü ortası yenilemeyi nasıl etkilediğine gelince, OnePlus‘ın ileriye dönük ikili amiral gemisi sürüm döngüsünü devam ettirip ettirmediğini görmek ilginç olacak. OnePlus, 8T Pro‘dan kaçındı ve bu nesilde yalnızca normal OnePlus 8T‘yi piyasaya sürdü ve şirketin ABD‘deki operatör ortaklıklarına daha fazla odaklanmasıyla, yılda sadece bir amiral gemisi serisi tanıtması da mümkün.

OnePlus‘ın yeni bir sürümü piyasaya sürmeden yalnızca altı ay önce bir telefon satma iş modeli artık yeterli değil. Verizon ve T-Mobile gibi operatörler, en az bir yıl veya daha uzun süre bir telefon satmak istiyor ve OnePlus 7T‘nin T-Mobile varyantı, piyasaya sürüldükten yaklaşık bir yıl sonra hala satışta (kilidi açılmış sürüm birkaç ay önce tükendi).

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.