Ana sayfa » Mobiroller » Mi Mix 2S ve Mi Mix 3 Android 11 güncellemesine geliştiriciler sayesinde kavuştu!!!

Mi Mix 2S ve Mi Mix 3 Android 11 güncellemesine geliştiriciler sayesinde kavuştu!!!

Mi Mix 2S ve Mi Mix 3 Android 11 güncellemesine geliştiriciler sayesinde kavuştu!!!

Xiaomi’nin tasarım harikası olan Mi Mix 2S ve Mi Mix 3 modelleri, bazı geliştiriciler sayesinde Android 11 güncellemesine nihayet kavuştu.

Güncellemeler konusunda en başarılı şirketlerden olan Xiaomi, MIUI 12 arayüzünü tüm hızıyla dağıtmaya devam ediyor. Hatırlarsınız Çinli üretici geçtiğimiz günlerde, Mi Mix 2S ve Mi Mix 3 kullanıcıları içinde bu güncellemeyi yayınlamıştı. Ancak yayınlanan bu güncelleme ne yazık ki Android 10’u temel alıyordu. Bildiğiniz üzere Pixel modeli dışında yer alan çoğu Android cihazları iki sene büyük güncelleme alıyor. Bu sebepten ötürü de yaşa takılan Mix 2S ve Mix 3 modelleri, Android 11 güncellemesini resmi olarak haliyle alamıyor. Ancak bu durum sizi üzmesin; Android açık kaynaklı bir proje olduğu için, geliştiriciler aracıyla en son sürüme geçmeniz mümkün olacak.

Bazı XDA geliştiricileri, Xiaomi’nin resmi olarak Android 11 güncellemesini alamayan Mi Mix 2S ve Mi Mix 3 modellerini, kendi geliştirdikleri ArrowOS 11.0 ROM’u ile Android 11’e kavuşturdu. Her iki cihaz içinde Android 11 güncellemesini getiren bu ROM, yukarıda da dediğimiz AOSP’ye (Android Açık Kaynak Projesi) dayanmaktadır.

Eğer sizlerde bu cihazlardan birine sahipseniz BURAYA tıklayarak XDA sayfasını ziyaret edebilir ve Android 11 güncellemesini cihazlarınıza kurabilirsiniz.

ArrowOS 11.0 sürümünde hemen hemen her şey stabil olarak çalışıyor. Ancak  şifreleme, WiFi Ekranı ve Android Auto sorunları ile karşılaşma durumunuz olabilir. Bunun içinde bir sonraki sürümü beklemenizi tavsiye ederiz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.