Ana sayfa » Mobil » Mate 40 serisi lansmana dakikalar kala tüm özellikleriyle sızdırıldı!!!

Mate 40 serisi lansmana dakikalar kala tüm özellikleriyle sızdırıldı!!!

Mate 40 serisi lansmana dakikalar kala tüm özellikleriyle sızdırıldı!!!

Huawei’nin bugün saat 15.00’da Global olarak tanıtacağı Mate 40 serisi, lansmana dakikalar kala tüm özellikleriyle sızdırıldı.

Çinli teknoloji devi Huawei, yeni nesil amiral gemileri Mate 40 serisi için artık sona doğru geldi. Birkaç dakika sonra gün yüzüne çıkacak olan bu telefonlar, çeşitli sızıntılarının ardından son kez tüm özellikleriyle görüldü. Bildiğiniz üzere yeni Mate serisi; Mate 40 Pro, Mate 40 Pro + ve Mate 40 RS Porsche Design olarak piyasaya sürülecek. Cihazların özelliğini az çok hepimiz biliyoruz; ancak bugün ortaya çıkan kapsamlı özellik listesine de bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

Daha önceden de belirttiğimiz gibi Mate 40 serisinde 120Hz ekran olmayacak. Bunun yerine daha düşük olan fakat işinizi rahatlıkla  görebileceğiniz 90Hz bir ekrana yer verilecek. Bunun yanı sıra ABD ile sorunlar yaşayan Huawei, yeni nesil Mate serisini güncel olan Android 11 yerine, daha eski olan Android 10 ile piyasaya sürecek. Ayrıca kendi arayüzü EMUI 11’de bu sürümü temel alacak.

Mate-40 serisi

Genel olarak telefonların özellikleri, daha önceki sızıntılar ile uyuşmakta. Özet geçecek olursak Mate 40 serisinde;  stereo hoparlörler, Wi-Fi 6+, Bluetooth 5.2, UFS 3.1,  LPDDR5 RAM ve 66W hızlı şarja yer verilecek.

Bunun dışında fiyatlar konusunda da Huawei sizleri biraz üzecek. Ortaya çıkan raporlara göre Mate 40 Pro1.100 Euro’luk bir fiyat etiketine sahip olurken, Mate 40 Pro Plus 1.400 euro ve  Porsche Design ise  2.500 Euro’luk bir fiyata sahip olacak.

 

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.