Ana sayfa » Mobiroller » DxOMark yeni şampiyonunu belirledi!!! Harikasın Mate 40 Pro

DxOMark yeni şampiyonunu belirledi!!! Harikasın Mate 40 Pro

DxOMark yeni şampiyonunu belirledi!!! Harikasın Mate 40 Pro

Akıllı telefonlarımızın kamera incelemelerini yapan DxOMark ekibi, Mate 40 Pro tanıtıldıktan hemen sonra yeni şampiyonunu belirledi.

Çinli teknoloji devi Huawei, söz verdiği gibi Mate 40 serisini az önce gerçekleştirdiği lansman ile duyurdu. Bazı özellikleriyle vay be dedirten, bazı özellikleriyle ise olmamış dedirten bu telefonlar, şimdi DxOMark testlerinde yeni şampiyon olarak tahta oturuyor. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz haftalarda kamera özellikleriyle öne çıkan Mi 10 Ultra zirvedeydi. Ancak DxOMark ekibi, Mate 40 ve Mate 40 Pro modellerinin tanıtılmasının ardından bu listeyi tekrardan güncelledi.

DxOMark test sonuçlarına göre Mate 40 Pro, arka kamera için 136 puan alırken, ön kamera için ise 104 puan alıyor. Gelişmiş kamera özellikleriyle öne çıkan bu telefon; Leica üçlü ve halka tasarımına sahip lensler ile donatıyor. RYYB IMX700 sensör ile desteklenen Mate 40 Pro; 50 megapiksel ana, 20 megapiksel geniş açı ve  12 megapiksel de telefoto lens ile birlikte geliyor.

Fotoğraf çekme açısından 140 puan elde eden bu cihaz, yakınlaştırma için 88, video için de 116 puan elde ediyor ve toplam 136 puanlık bir skora ulaşıyor.

Özçekimler açısından ise Mate 40 Pro; fotoğraf için 110, video için ise 96 puan alarak toplam 104 puanlık bir skor elde ediyor. Böylece bir önceki P40 Pro’yu da geride bırakmayı başarıyor.

Genel olarak Mate 40 Pro, elde ettiği bu skorlar ile Mi 10  Extreme Commemorative Edition modelini tahttan ederek, zirveye oturmayı başarıyor.

Peki sizler Mate 40 Pro’yu nasıl buldunuz? Sizce başarılı işlere imza atabilecek mi?

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.