PlayStation Ekim 21, 2020 9:00

PlayStation Store yeni arayüzü ile karşımızda!

PlayStation Store yeni arayüzü ile karşımızda!

PlayStation Store yıllardır devam eden tasarımını PS5 ile değiştireceğini açıkladı. Yeni arayüzün ilk görüntüleri bugün sızdı.

Sony, PlayStation 3 döneminin sonlarına doğru PlayStation Store tasarımını değiştirmişti. PS4 döneminde de şimdiki tasarımı kullanan Sony, 10 yıl sonra mağazasının tasarımını yenileyeceğini açıklamıştı. Bugün ise mağazanın yeni tasarımı sızdırıldı. Peki, yeni tasarımda oyuncuları neler bekleyecek?

Yeni tasarım tahmin edebileceğiniz daha flat yani düz bir görünüme sahip olacak. Oyunları kategorileyecek olan PlayStation cephesi, sekmelerden PS Vita, PSP, PlayStation 3, tema ve avatarları kaldıracak. Ayrıca bunların satışı da artık mümkün olmayacak. Ekim sonunda devreye girecek olan bu yeni tasarımdan sonra sadece PS4 ve PS5 oyunlarını satın alabileceksiniz.

Daha önce satın aldığınız içerikleri ise eski konsollarınıza indirebileceksiniz. Eski tasarım sadece Google Chrome tarayıcısında çalışıyordu. Tasarım güncellemesi ile birlikte artık Safari dahil tüm tarayıcılarda da satın alma işlemi gerçekleştirilebilecek.

Sony’nin PS5 ile birlikte mağaza tasarımını yenilemesi oldukça mantıklı bir hamle oldu. Özellikle oyun sayfalarının tasarımı çağdışı tasarımdan modern tasarıma evrilecek. PS5’in oyun fiyatları maalesef ki Avrupa’da 69.99 Euro‘ya yükselecek. Türkiye’de ise oyun fiyatlarının 900 TL‘yi bulması bekleniyor. Yani anlayacağınız yeni tasarımda oyun satın almayı bırakın sadece oyunları görüntülemek ile yetineceksiniz.

PlayStation 5’in Türkiye fiyatını 8.299 TL olarak açıklayan Sony tarafı fiyat konusunda maalesef ki elinden geleni yaptı diyebiliriz. Ancak oyun fiyatları konsol satın almak isteyenleri fazlasıyla düşündürecek….

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.