Apple Ekim 21, 2020 21:00

Batarya sorununu çözen iOS 14.1 yayınlandı!

Batarya sorununu çözen iOS 14.1 yayınlandı!

Apple, sac baş yolduran iPhone batarya sorunu için düğmeye bastı. iOS 14.1 güncellemesi ile artık her şey çok güzel olacak… Yersen!

iOS 14‘ten sonra Apple‘ın sabıkasının bir hayli kabarık olduğu batarya sorunu olayı iyice baş göstermişti. iPhone 11‘in rahat rahat 1 gün giden şarjı akşam üzerine doğru bitmeye başlamıştı. Apple tutkunlarını çileden çıkaran bu sorun nihayet tam 1 ay sonra iOS 14.1 güncellemesi ile çözüldü.

OTA üzerinden sunulan ve yaklaşık olarak 500 MB büyüklüğünde olan bu güncelleme ile birlikte sistemde yaşanan sorunlar da çözülüyor. Apple, bu güncelleme ile bir de yenilik sunuyor. Bu yenilik hiç bir Android telefonda olmayan yenilik olması ile ön plana çıkıyor.

Bildiğiniz gibi iPhone 12 ailesi ile birlikte 10 Bit HDR video çekimi özelliği hayatımıza girdi. Apple bu noktada çok akıllı davranıyor ve iPhone 8 ve sonrası modelleri için 10 Bit HDR video görüntüleme ve düzenleme özelliğini kullanıma sunuyor. Sadece Fotoğraflar uygulaması üzerinden artık iPhone 8 veya sonrası modellere sahip olanlar 10 Bit HDR videoları hem izleyebilecek hem de düzenleyebilecek.

iOS 14.1

Eğer iOS 14 yüklediyseniz ve batarya sorunundan muzdaripseniz; Ayarlar>Genel>Yazılım Güncelleme bölümünden son güncellemeyi mutlaka indirmenizi tavsiye ediyoruz. An itibariyle gözlemlediğimiz kadarıyla, batarya tüketimi gözle görünür bir şekilde azalmış durumda. Umarız önümüzdeki ay çıkacak olan iOS 14.2 güncellemesi ile batarya konusunda daha fazla iyileştirme görürüz.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.