Apple Watch Ekim 21, 2020 18:00

Apple Watch SE alev alev yanıyor! Söndürün!

Apple Watch SE alev alev yanıyor! Söndürün!

Apple’ın başı feci dertte. Apple Watch SE alev alev yanıyor. Bileği yakmakla kalmıyor ekranda da kalıcı izler bırakıyor.

Apple, Eylül ayındaki etkinliğinde Series 6 ile birlikte bir de uygun fiyatlı Apple Watch SE modelini tanıtmıştı. Türkiye’de de uygun fiyatla satışa sunulan bu akıllı saatin pek de akıllı olmadığı ortaya çıktı. Sosyal medya ve Apple forumları şu sıralar SE’nin alev alev yanması ile çalkalanıyor.

Daha 1 haftalık olan akıllı saatlerin aşırı ısındığı sonrasında da bileği yaktığı ortaya çıktı. Isı o kadar fazla ki bileği yakmakla yetinmiyor bir de ekranda kalıcı lekeler bırakıyor. Apple Watch’ları çöp olan kullanıcılar şimdiden Apple’ın kapısını çalmaya başladı. Ancak Apple’ın bu konu hakkında henüz ne yapacağı bilinmiyor.

Apple Watch SE

Tahminlerimize göre daha önce hiç kriz yönetmek zorunda kalmayan Apple, duruma SE modellerini toplatabilir. Bu hata büyük ihtimalle bataryadan kaynaklanıyor. Çünkü Series 5‘te yer alan işlemci gayet stabil çalışıyordu. Muhtemelen bataryadan kaynaklı bir hatadan dolayı saat aşırı bir şekilde ısınıyor.

Son olarak SE’nin Türkiye’de 40mm modelinin 2.699 TL ve 44mm modelinin ise 2.949 TL‘ye satıldığını belirtelim.

Apple Watch SE teknik özellikleri

  • 44 mm (368 x 448 piksel) / 40 mm (324 x 394 piksel) LTPO OLED Retina ekran (1000 nit parlaklık)
  • Apple S5 işlemci
  • W3 Apple wireless bağlantı çipi
  • 32 GB dahili depolama birimi
  • 50 metreye kadar suya dayanıklı
  • İkinci nesil optik kalp sensörü
  • Düşme algılama özelliğiyle 32 G kuvvetine kadar ivmeölçer
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.