Ana sayfa » Güncel Teknoloji Haberleri » LG Signature OLED TV R? Kendimi Satsam Alamam!

LG Signature OLED TV R? Kendimi Satsam Alamam!

LG Signature OLED TV R? Kendimi Satsam Alamam!

LG yepyeni televizyonu Signature OLED TV R için öyle bir fiyat belirledi ki, dudak uçuklatan cinsten. Özelliklerine yakından bakalım.

CES 2018’de LG, katlanabilir OLED ekranlı bir TV prototipini getirdi. Bir yıl sonra, CES 2019‘da daha çekici ve eksiksiz bir LG Signature OLED TV R sergiledi. Çok sayıda konuşmanın ardından, TV şu anda Güney Kore‘de çok yüksek bir fiyata satılıyor.

Güney Koreli dev LG, (The Verge aracılığıyla) Signature TV’nin ülke genelindeki yedi premium Tüketici Elektroniği mağazasında satışa sunulacağını (Model RX) duyurdu. TV’nin fiyatı 100 milyon KRW (87.000 $). Fiyat önceki beklentileri karşılasa da, yaklaşık 60.000 dolarlık önceki fiyatla karşılaştırıldığında biraz daha yüksek. Bu eski fiyat, bir LG yöneticisi tarafından CES 2020 röportajında ​​belirtilmişti.

Bununla birlikte şirket, satışa sunulan TV’lerin LG’nin Güney Kore’deki gelişmiş Guami tesisinde üretildiğini söylüyor. TV’ler, ekranın yükseldiği alüminyum bir kasa ve bir hoparlör ile birlikte gelir. LG, kullanıcıların kaplamasını Signature Black, Moon Grey, Topaz Blue veya Toffee Brown olmak üzere dört renk seçeneğiyle özelleştirebileceğini söylüyor. Ayrıca kullanıcılar üzerine bir isim veya mesaj gibi bir gravür ekleyebilirler. Kapaklar Danimarkalı Kvadrat tarafından yapılmıştır.

Ekran, aynı zamanda hoparlör olarak da kullanılan fırçalanmış Alüminyum kasanın içine yerleştirilmiş ve katlanmıştır. Dolby Atmos‘u da destekler. LG, 10 saniyede açılan ekranın tamamen açılmak yerine farklı izleme noktalarında dinlenebileceğini söylüyor. Üç seçenek vardır – Tam Görünüm, Çizgi Görünümü ve Sıfır Görünüm.

Bağlantı için, arkada HDMI 2.1 dahil olmak üzere gerekli bağlantı noktalarına sahiptir. LG’nin WebOS’unda çalışıyor ve Google gibi asistanları destekliyor ve yakında Amazon’un Alexa’sını alacak. LG ayrıca TV’nin Apple’ın AirPlay 2 desteği alacağını söylüyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.