Ana sayfa » Güncel Teknoloji Haberleri » Apple yaparsa Xiaomi’de yapar; Redmi Mini çok yakında geliyor!

Apple yaparsa Xiaomi’de yapar; Redmi Mini çok yakında geliyor!

Apple yaparsa Xiaomi’de yapar; Redmi Mini çok yakında geliyor!

Apple’ın iPhone 12 Mini’yi piyasaya sürmesinin ardından Xiaomi’den de ilk hamle gelmeye başladı. Çinli üretici yakında Redmi Mini ile boy gösterecek.

Akıllı telefon pazarındaki kıyasıya rekabet, görünüşe bakılırsa yıl sonuna kadar devam edecek. Apple’ın iPhone 12 serisi, Huawei’nin Mate 40 serisi derken, şimdi de bir hamle Xiaomi cephesinden gelecek. Bildiğiniz üzere ABD’li teknoloji devi Apple, geçtiğimiz hafta merakla beklenen iPhone 12 serisini duyurdu. Şirket bu seride ilk defa mini bir modele yer verdi; yani daha küçük ekran ve daha küçük kapasiteli pile sahip bir telefon . Ancak Xiaomi’nin de aynı şekilde küçük bir Redmi modelini piyasaya süreceği söyleniyor. Hatta şirketin CEO’su ve kurucusu olan Lu Weibing‘de, yakında Redmi Mini adında bir telefonu piyasaya süreceklerini resmi weibo hesabından duyurdu.

Günümüzde her ne kadar büyük ekranlı telefonlar tercih edilse de bazı kişiler, daha küçük ve nazik olan telefonlar kullanmak isteyebilir. Bu yüzden de akıllı telefon üreticilerinin çoğu, ele avuca rahatlıkla sığabilen telefonlarını piyasaya sürerler. Örneğin; iPhone SE 2020 ve Google Pixel 5 bahsettiğimiz bu telefonlardan birkaç tanesidir. Bunun yanı sıra geçtiğimiz günlerde tanıtılan iPhone 12 Mini’de, örnek vereceğimiz başka bir model olabilir.

Aslında Xiaomi‘yi küçük ekranlı telefonlarıyla görmeye pek de alışık değiliz. Zira 2020 yılında karşımıza tüm Xiaomi modelleri, genelde 6.4 inç veya daha büyük ekranlar ile piyasaya sürüldü. Ancak Apple’dan ilham alan Lu Weibing, resmi weibo hesabından bu konu ile ilgili şu sözlere yer verdi: ” Redmi Mini gelecek, ancak pil kapasitesi / pil ömrü çok feda edilecek…” diyerek sözlerini noktaladı.

Doğal olarak küçük cep telefonları, bataryayı barındırmak için daha az alana sahip olmak zorundadırlar. Örneğin; iPhone SE 2020, Pixel 4a ve Sony’nin eski Compact telefonlarının, pil kapasitesinin düşük olarak gelmesinin sebebi de budur. Ancak cihazların küçük pil kapasitesine sahip olması sizi çok fazla üzmesin. Çükü üreticiler yazılım optimizasyonlarına odaklanarak pil tüketimini en aza indiriyor ve kullanıcıya bu konuda iyi bir deneyim sunuyor.

Xiaomi’nin, hem yazılım olarak hem de donanım olarak iyi bir telefon üreteceğine herkes inanıyor. Bu yüzden de bir sonraki Redmi Mini modelini heyecanla bekliyor olacağız.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.