Ana sayfa » Mobiroller » Son Snapdragon 865 işlemcili Redmi K30S ve Pro çok yakında geliyor!!!

Son Snapdragon 865 işlemcili Redmi K30S ve Pro çok yakında geliyor!!!

Son Snapdragon 865 işlemcili Redmi K30S ve Pro çok yakında geliyor!!!

Xiaomi’nin Mi 10T serisini Çin pazarında Redmi K30S serisi olarak piyasaya süreceği kesinleşti. Şimdi ise lansman tarihi ile ilgili yeni detaylar ortaya çıktı.

Xiaomi, geçtiğimiz ay yurtdışı pazarlarda oldukça beğeni toplayan Mi 10T serisini piyasaya sürdü. Daha sonra ise şirket, her zaman olduğu gibi bu seriyi farklı isimleriyle Çin pazarına götürme kararı aldı. Çin pazarında Redmi K30S ve K30S Pro olarak adlandırılması beklenen bu telefonlar, Snapdragon 865 yonga setinden güç alacak son amiral gemisi modeller olacak. Özellik olarak Mi 10T serisini takip etmesi beklenen bu telefonlar hakkında ise, şimdi açığa çıkan önemli bir lansman tarihi var.

Çin’in sosyal ağ Weibo’da gündeme düşen haberlere göre Redmi K30S ve Pro, 27 Ekim tarihinde gerçekleştirilecek bir lansman  ile tanıtılacak. Cihazlar hakkında çeşitli bilgilere zaten sahibiz. Hatırlarsınız geçtiğimiz haftalarda Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı da bu seriyi onaylamıştı; yani bu da lansmanın çok uzakta olmadığını ortaya koyuyor.

Çin’li bloglara göre Redmi K30S serisi, 27 Ekim tarihinde piyasaya sürülecek ve kısa bir süre sonra da satışa sunulacak. Xiaomi’nin genel konferans etkinliklerini ve lansmanlarını da Salı günü gerçekleştirdiğini varsayarsak, 27 Ekim tarihinin doğruluk payı oldukça yüksek gibi görünüyor.

Peki Redmi K30S serisi hangi özelliklere sahip olacak?

Çin’de Redmi K30S olarak adlandırılacak olan Mi 10T serisi, 144 Hz’e kadar yenileme hızını destekleyen LCD bir ekran ile donatılacak. Zira bunun AMOLED  ekran olmasını en başından beri çok istiyorduk. Ancak Xiaomi’nin de bir bildiği vardır.

Diğer açılardan K30S Pro, 108 megapiksellik bir ana kamera ile gelecek. Standart versiyon olan modeli ise 64 megapiksellik bir lens ile donatılacak. Buna ek olarak Pro modeli, büyük bir 5.000 mAh’lik pil ile donatılacak. Bu da iki güne kadar rahat bir kullanım elde edeceğiniz anlamına geliyor. Diğer teknik özelliklerin ise Mi 10T serisi ile aynı olması bekleniyor. Yine de lansman tarihine kadar yeni bir sızıntı ortaya çıkarsa, sizlerle tekrardan paylaşacağız. Son olarak K30S’lerin, fiyat olarak da Çin’de daha uyguna satılması bekleniyor.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.