Ana sayfa » Güncel Teknoloji Haberleri » OPPO TV sektörüne bomba gibi girdi; İşte karşınızda 120Hz ekranlı TV S1!

OPPO TV sektörüne bomba gibi girdi; İşte karşınızda 120Hz ekranlı TV S1!

OPPO TV sektörüne bomba gibi girdi; İşte karşınızda 120Hz ekranlı TV S1!

OPPO, Çin’in Shangay şehrinde gerçekleştirdiği akıllı ürün konferansına devam ediyor. Şirket şimdi de ilk akıllı tv’si OPPO TV S1 modelini duyurdu.

Çinli teknoloji devi OPPO, bugün akşam saatlerinde başladığı ”Akıllı Yaşam Konferansına” tüm hızıyla devam ediyor. Etkinliğe ilk olarak Enco X kablosuz kulaklığı ile başlayan dev üretici, şimdi de ilk akıllı Tv’si OPPO TV S1 modelini duyurdu. Çinli şirketin TV sektöründeki ilk modeli olan bu ürün, 120 Hz yenileme hızına sahip 65 inç QLED kayan ekran ile geliyor. Aynı zamanda; NTSC % 120 ultra geniş renk gamı ve 1500 nit yüksek parlaklığı da destekliyor.

TUV Rheinland düşük mavi ışık sertifikasını alan OPPO TV S1, MediaTek MT9950 yongasından güç alıyor. Bu aynı zamanda, Wi-Fi 6 ve  8K’yı destekleyen gezegendeki ilk TV yonga seti olarak da kayıtlara geçiyor. Sadece bu kadarıyla da bitmiyor. Üstün özellikler ile piyasaya sürülen bu televizyon, 8K 60FPS desteğinin yanı sıra, yerleşik yapay zeka işlemcisi ile de desteklenmektedir. OPPO’nun vaatlerine göre bu tv, yapay zekalı işlemcisi ile sadece bir saniyede açılabiliyor. Aynı zamanda 2X hızlı izlenmeyi de destekliyor.

Tüm bunlara ek olarak OPPO Smart TV S1,  8,5 GB bellek ve 128 GB yüksek kapasiteli depolama ile donatılıyor. Ayrıca yukarıda da belirttiğimiz gibi  Wi-Fi 6 ve  HDMI 2.1 gibi işlevleri de destekliyor.

Daha da önemlisi OPPO TV S1, şirketin kendi geliştirdiği yeni ColorOS TV yazılımı ile çalışıyor. Bunun yanı sıra dört kanallı projeksiyonu ve dört kanallı görüntülemeyi de destekliyor.

Fiyat:

Oldukça iddialı özelliklere sahip olan bu televizyon, 1.047 dolarlık bir etiket ile satışa sunulacak. TL bazında hesaplarsak da bu rakam, 8.300 TL civarlarına denk geliyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.