Güncel Teknoloji Haberleri Ekim 19, 2020 19:00

Mate 40 Pro kullanıcı arayüzü ile sızdırıldı!!! İşte tam da istediğimiz detay

Mate 40 serisi önümüzdeki günlerde nihayet gün yüzüne çıkacak. Ancak lansman öncesinde Mate 40 Pro ile ilgili önemli bir detay ortaya çıktı.
Mate 40 Pro kullanıcı arayüzü ile sızdırıldı!!! İşte tam da istediğimiz detay

Yeni nesil Mate 40 serisi nihayet 22 Ekim tarihinde gün yüzüne çıkıyor. Lansman tarihinin yaklaşmasıyla beraber, sızıntılarda dur durak bilmiyor. Son zamanlarda Mate 40 serisi, neredeyse her bir ayrıntısına kadar çeşitli yerlerde sızdırıldı. Gerek kutusu, gerek teaser’ları ile cihazlar hakkında neredeyse tüm bilgilere sahibiz. Ancak bugün ortaya çıkan ekran görüntüleri, serinin içerisinde merakla beklenen Mate 40 Pro modeli hakkında, daha önce hiç görmediğiniz önemli detayları açığa çıkarıyor.

Yabancı basından gelen haberlere göre, Mate 40 Pro modeline ait olduğu düşünülen yeni ekran görüntüleri ortaya çıktı. Bu ekran görüntüsü, cihazın ayarlar arayüzü ile ilgili en önemli detayları ortaya koyuyor. Bunun yanı sıra, daha önceki sızan bilgilerle de eşleşiyor.

Yukarıda da göreceğiniz üzere Mate 40 Pro‘ya ait olan bu ekran görüntüleri, cihazın Kirin 9000 yonga seti ile geleceğini doğruluyor. Aslında şirket de bunu zaten onaylamıştı. Ancak bu yonga seti ABD yaptırımlarından dolayı Huawei’nin son işlemcisi olarak piyasaya sürülecek.

Diğer açılardan bakacak olursak cihaz, içerisinde GMS servisleri olmayan Android 10 işletim sistemini temel alacak. Ayrıca şirketin yeni nesil arayüzü EMUI 11 ile de kutudan çıkacak. Sızdırılan görüntüler, telefonun ekran çözünürlüğünü de ortaya koyuyor. Buna göre Mate 40 Pro‘da, 2772 x 1344 piksel çözünürlüğe sahip bir ekrana yer verilecek.

Son olarak cihaz,  8 GB RAM ve 256 GB dahili depolama ile karşımıza çıkacak.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.